Jestem kolarzem, wiek 20, mam parę pytań 1-czy stosowanie sody oczyszczonej w celu polepszenia wydaj

2 odpowiedzi
Jestem kolarzem, wiek 20, mam parę pytań
1-czy stosowanie sody oczyszczonej w celu polepszenia wydajności, 3 razy po 4g. długofalowo jest bezpieczne?
2-to samo tyczy się kreatyny, beta alaniny czy soku z buraka czy to bezpieczne środki?
3-czy kawa i zielona herbata to dobre połączenie?
4- czy warto stosować probiotyk wieloszczepowy (poliprobiotyk)
5- czy kontrolować indeks glikemiczny, czy ma wpływ na zdrowie?
6- czy warto suplementować omega 3 (1g), ZMA i witaminę d3+k2
7- czy daje coś rotacja weglowodanami np śniadania białkowo-tłuszczowe mają sens?
Pozdrawiam.
Dzień dobry,
1. Nie jestem przekonany co do zasadności długotrwałego stosowania sody, ponieważ neutralizuje ona kwas żołądkowy, co nie jest wskazane okołoposiłkowo. Soda może mieć zastosowanie w intensywnym wysiłku fizycznym do zmniejszania stanów zapalnych mięśni i przy zgadze, jednak nie zalecałbym zbyt często.
2. Te środki są całkowicie bezpieczne, korzystne w sporcie i można je przyjmować przewlekle, a w przypadku kreatyny i beta alaniny, nawet jest to polecane.
3. Można pić jedno i drugie, są to bardzo zdrowe napoje. Jeśli ma Pan problemy z anemią, to proszę nie pić ich do posiłku.
4. Jak najbardziej, jednak powinien być on dobrej jakości z odpowiednimi szczepami.
5. U zdrowej osoby nie ma potrzeby bardzo kontrolować tego parametru, warto jednak przed treningiem zjeść coś o wysokim lub średnim IG, a w ciągu dnia warto trzymać się niskiego IG.
6. Warto
7. Jeśli szybko Pan głodnieje po śniadaniu i nie ma możliwości zjeść drugiego śniadania, to można wprowadzić śniadania BT

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
1. Jeżeli chodzi o poprawę wydajności/efektywności treningu, wystarczyłaby odpowiednio zbilansowana dieta, bez stosowania sody, która ma wiele korzyści, ale stosowanie częste może przynosić negatywne skutki. 2. Bezpieczne środki, jeżeli są stosowane zgodnie z zaleceniami/informacją na etykiecie. 3.Dobre połączenie, jeżeli kawa i herbata nie są słodzone :) 4. Jeżeli występują problemy z układem pokarmowym, jelitami, jak najbardziej. Natomiast jeśli wszystko funkcjonuje prawidłowo, to w zupełności wystarczy odpowiednia (łagodząca) dieta. Pamiętajmy, że nie wszystko co przynosi pozytywne korzyści musi być od razu przez nas stosowane, a tylko w uzasadnionych przypadkach. Nieprzemyślana suplementacja może działać na niekorzyść. 5. Jeżeli dieta jest odpowiednio zbilansowana nie ma takiej potrzeby - oczywiście mówimy o zdrowych produktach. Jeżeli pytanie dotyczy przetworzonych produktów, słodyczy, drożdżówek itp. to należy kontrolować. 6. Warto, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. 7. Te pytanie bez wywiadu żywieniowego jest trudne do ogólnej odpowiedzi :) Ja osobiście uważam, że jeżeli pojawia się aktywny tryb życia, to węglowodany są niezbędne. Mam na myśli pełnoziarniste produkty. Na śniadanie należy zjadać węglowodany, to one dają energię, rozruszają ciało i umysł po nocy, dają uczucie sytości.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.