Jestem matką dziecka autystycznego z zaburzeniami zachowania i emocji.Syn ma 24 lata od roku zmiana

1 odpowiedzi
Jestem matką dziecka autystycznego z zaburzeniami zachowania i emocji.Syn ma 24 lata od roku zmiana leków teraz zażywa Depachine Chrono 500( 1-0-2 ),Risperidon syrop ( 1mg-0-2mg), paxtin 20 (1-0-0). Po tych tabletkach w przeciągu roku przytył około 30kg.Dziecko jest ciągle głodne zjada rzeczy nie zjadalne np obierki po ziemniakach, surowe ziemniaki, zielone kulki po iglakach.Próbuję odchudzać syna, wszystko pod kluczami jak gotuję obiad muszę go wypraszać dobiera się do rzeczy nieugotowanych.Ma napady agresji krzyczy, uderza pięściami w ścianę, ostatnio wykrzywił gruby pręt w bramie ja jestem zmuszona odsunąć się żeby i mnie nie uderzył, na początku próbowałam go troszkę uspokoić to dał się na mnie, gdy odsuwam się to boksuje ścianę ,drzwi i przechodzi.W wieku 14 lat też był na depachinie chrono lekarz odstawił lek twierdząc że nie pasuje.Na początku był na Neurotop 300 nie tył ładnie funkcjonował po 8 latach była zmiana leków na w/
w
Każdy z tych leków może w mniejszym lub większym stopniu zwiększać apetyt i powodować tycie. Zjadanie rzeczy niejadalnych jako jeden z objawów może niekiedy występować u pacjentów z deficytem intelektualnym, natomiast jeśli problem pojawił się w związku z zastosowanym leczeniem, a wzrost masy ciała jest rzeczywiście tak duży poważnie rozważyłabym zmianę terapii.