Jestem mężatką od 12 lat. Pisałam od czasu do czasu z jakimiś mężczyznami i fakt ten wyszedł na jaw.

3 odpowiedzi
Jestem mężatką od 12 lat. Pisałam od czasu do czasu z jakimiś mężczyznami i fakt ten wyszedł na jaw. Zrywałam te kontakty, ale jak się dowiedział mój mąż - podobno wysłałam komuś swoje zdjęcia. Mam bardzo duży problem z pamięcią- ogromny. Strasznie źle czuje się z tym na porządku dziennym, ale jak się okazuje .. nie pamiętam przeszłości, co strasznie i panicznie mnie przeraża.
Jestem i ZAWSZE BYŁAM szczęśliwa z mężem, chociaż czułam się bardzo często niedoceniana- bez oparcia, wysłuchania, pocieszania, komplementowania itp.
Wiem, że można z boku spojrzeć na to w taki sposób, że skoro bym tak bardzo kochała męża to bym czegoś takiego nie zrobiła.. Nie wiem jak to wyjaśnić, ale ja uważałam nas za wzór małżeństwa i nie wiem dlaczego robiłam takie rzeczy? Pocieszałam się? Za mało uwagi mi poświęcał? Nie czułam się tak mocno kochana jak ja kocham jego? Akceptowana, zadbana przez niego?
Jestem umówiona do psychologa, choć bardzo obawiam się tej wizyty.. Chcę poznać powód, zrozumieć siebie a przede wszystkim dowiedzieć się co się dzieje z moją pamięcią? Czy to choroba.. czy może jakieś usunięcie z pamięci tak bardzo wstydliwych zachowań? Czuje się jakbym miała w sobie drugą osobę.. nie potrafię tego wytłumaczyć i nie wiem, czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc? Czy mogę odzyskać pamięć? Chce walczyć! Narobiłam mu mnóstwo przykrości i pragnę zapaść się pod ziemię, cofnąć czas, naprawić wszystko ...
Muszę i chcę znaleźć przyczynę.. bo bardzo zależy mi na odzyskaniu męża, nie wyobrażam sobie bez niego życia! Proszę mnie nie negować.. potrzebuję pomocy i nie wiem czy ktoś może mi pomóc?
Dzień dobry,
najważniejsze jest, że szuka Pani wsparcia. Psycholog, psychoterapeuta może pomóc zrozumieć siebie oraz swoje zachowania. Samemu jest o wiele trudniej sobie z tym poradzić. Zazwyczaj życie nie jest tak proste, żeby traktować je zero jedynkowo (np. w ocenie zachowania: gdyby kochał/kochała to by się tak nie zachował/zachowała). Człowiek doświadcza różnych emocji, ma wiele różnych myśli, warto im się przyjrzeć, o czym one są, dlaczego są takie a nie inne, kiedy i jakie się pojawiają. To one wpływają na zachowanie. W procesie spotkań ze specjalistą ma Pani dużą szansę by zrozumieć siebie i wprowadzić zmiany w swoje życie, takie które będzie Pani chciała.
Kierując się do specjalisty dba Pani o siebie. Powodzenia

Dzień dobry, bardzo mnie poruszyły Pani słowa, że nie pamięta Pani szczegółów (wysyłane zdjęcia) kontaktów z mężczyznami poza Pani mężem a jednocześnie czuje się Pani "niedoceniana- bez oparcia, wysłuchania, pocieszania, komplementowania" w relacji z mężem. Trochę to brzmi tak jakby chciałaby Pani zaspokoić swoje potrzeby a jak w jakimś zakresie je zaspokaja, wymazuje to z pamięci. Z drugiej strony pisze Pani, że zawsze była szczęśliwa z mężem ale też nie czuła się doceniana i wysłuchana i miała w nim pełne wsparcie. Brzmi to jakby była Pani w jakiejś pułapce emocjonalnej. Boi się Pani utracić męża a jedocześnie mąż nie zaspokaja Pani potrzeb i szuka ich Pani kontaktując się czasami z innymi mężczyznami. Może to być ważny moment w Pani życiu, żeby odpowiedzieć sobie co napędza Pani działania? Czy lęk? Czy niezaspokojone potrzeby? I przed wszystkim jak zaspokoić swoje potrzeby w relacji z mężem którego Pani kocha? Jeśli Pani sama nie znajdzie odpowiedzi na te pytania może warto spróbować znaleźć odpowiedzi ze specjalistą. Zapraszam do kontaktu, pozdrawiam, Sylwia Daniłowicz
Dzień dobry, bardzo się cieszę, że jest Pani umówiona z psychologiem. Proszę się nie obawiać wizyty. Specjalista na pewno dołoży wszelkich starań by Pani pomóc. począwszy od odpowiedniej diagnostyki w celu sprawdzenia kwestii pamięci jak również pogłębi temat relacji z mężem i Pani odczuć co do niej. Kluczową kwestią w każdej relacji pomocowej jest zaufanie do specjalisty. To specjalista jak i klient dbają o to by taka relacja terapeutyczna się wytworzyła i na jej bazie budowany jest cały plan pomocy. W toku takich spotkań otrzyma Pani odpowiedzi na wszelkie nurtujące Panią pytania. Trzymam mocno kciuki i życzę powodzenia.