Jestem mężczyzną w wieku 23 lat z wysoką krótkowzrocznością (-8 na prawe i -10 dioptrii na lewe oko)

1 odpowiedzi
Jestem mężczyzną w wieku 23 lat z wysoką krótkowzrocznością (-8 na prawe i -10 dioptrii na lewe oko). Od 6 miesięcy miewam w lewym oku błyski, w kwietniu przeszedłem laserowanie kraciastych zmian degeneracyjnych na obwodzie siatkówki w tymże oku. Od tego czasu nadal miewam błyski w tym oku i mimo zapewnień na wizycie kontrolnej, że moja siatkówka ładnie się wygoiła i nie ma nowych zmian wciąż odczuwam niepokój, że te błyski mogą oznaczać coś poważnego. Co może być powodem przetrwałych błysków w moim lewym oku po udanym zabiegu laserowania zmian degeneracyjnych i po jakim czasie mogę oczekiwać, że te objawy ustąpią?
Miejsca w których znajduje się degeneracja siatkówki są miejscami o zwiększonym przyleganiu ciałą szklistego do siatkówki. Podczas ruchu ciałą bądź oczu ciało szkliste porusza się wewnątrz gałki ocznej z pewną bezwładnością mogąc nieco pociągać za siatkówkę co pacjenci widzą jako błyski. Zabieg laserowy polega na wzmocnieniu powiązań siatkówki z podłożem dookoła zmian degeneracyjnych ale nie zmniejsza pociągania siatkówki przez ciało szkliste dlatego nawet po zabiegu błyski mogą się utrzymywać. Celem lasera jest zabezpieczenie pozostałej części siatkówki przed odwarstwieniem w razie gdyby pociąganie jej przez ciało szkliste doprowadziłoby do przedarcia się siatkówki w miejscu degeneracji.
Podsumowując błyski mogą się zdarzać nadal po zabiegu laserem, i zniknął dopiero kiedy przyleganie pomiędzy ciałem szklistym a siatkówką zmniejszy się lub ciało szkliste oderwie się od siatkówki- kiedy i czy to nastąpi niestety nie da się odpowiedzieć.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.