Jestem miesiąc po usunięciu woreczka żółciowego czy mogę stosować post Dąbrowskiej i ewentualnie od

3 odpowiedzi
Jestem miesiąc po usunięciu woreczka żółciowego czy mogę stosować post Dąbrowskiej i ewentualnie od kiedy mogę zaczac ewentualnie jaja dieta by była odpowiednia.
Dzień dobry, ustalenie konkretnej diety jest kwestią osobniczą i odbywa się w oparciu o wywiad i diagnostykę. Wprowadzanie różnorodnych pokarmów powinno się odbywać stopniowo obserwując reakcję organizmu. Po usunięciu woreczka zawsze zaleca się dietę lekkostrawną z ograniczeniem błonnika. Nie wiem czy to literówka w pytaniu i czy chodziło o jajka czy jaka dieta jeśli o jajka chodzi to sugerowałabym ich spożywanie ponieważ są pokarmem bardzo odżywczym ale z umiarem, obserwując jak organizm sobie radzi. Co do postu Dąbrowskiej należałoby ocenić Pani/Pana stan zdrowia, ewentualne występowanie chorób towarzyszących i na tej podstawie decydować czy są wskazania czy przeciwwskazania do stosowania postu. Zapraszam na konsultację.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Po usunięciu woreczka żółciowego ważne jest, aby stopniowo wprowadzać zmiany w diecie i dostosować ją do nowych potrzeb Twojego organizmu. Ponieważ jednym z głównych zadań woreczka żółciowego jest gromadzenie i uwalnianie żółci do trawienia tłuszczów, po jego usunięciu organizm może mieć trudności z trawieniem tłuszczów. W związku z tym ważne jest, aby unikać dużych ilości tłuszczów zwierzęcych i innych ciężkostrawnych produktów tłuszczowych. Jeśli chodzi o spożywanie jajek, to zazwyczaj można zacząć je wprowadzać stopniowo do diety około 2-4 tygodnie po usunięciu woreczka żółciowego. W każdym przypadku ważne jest, aby słuchać swojego ciała i reagować na ewentualne objawy niepokojące, takie jak bóle brzucha, nudności czy nietolerancja pokarmowa. Dlatego zaleca się, aby zmiany w diecie były wprowadzane stopniowo i pod kontrolą specjalisty.
Lepiej, aby wprowadzić indywidualny plan żywieniowy oparty o zasady diety łatwostrawnej. Zalecam chociaż wizytę u dietetyka, aby omówił bardziej szczegółowo.
Dzień dobry, warto wprowadzić dietę lekkostrawną (gotowane warzywa i owoce, obieranie warzyw i owoców ze skórki, niektóre posiłki w formie musu, zblendowane). Dieta dr Dąbrowskiej jest dietą niedoborową i nie należy jej stosować.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.