Jestem młodą osobą. Od ponad trzech lat leczę się na refluks i od około dwóch miesięcy temu zaczęły

3 odpowiedzi
Jestem młodą osobą. Od ponad trzech lat leczę się na refluks i od około dwóch miesięcy temu zaczęły dokuczać mi objawy takie jak: pieczenie w okolicach klatki piersiowej, mdłości, uczucie pełności brzucha, chrypka, odchrząkiwanie, stan podgorączkowy, odbijanie, biały osad na języku, łuszczący się naskórek w ustach. Poszłam do lekarza który zlecił mi gastroskopię. Oto jej wynik:
Ściany przełyku gładkie. Błona śluzowa w dolnej części przełyku biaława i pogrubiona. Na poziomie wpustu poj. pogrubiały fałd tzw wartowniczy (jak przy refluksie). Wpust luźny, żoładek podatny na rozdymanie powietrzem o prawidłowej motoryce, wysłany niezmienioną śluzówką. Odwiernik, opuszczka i część pozaopuszkowa bez zmian. Test ureazowy na obecność Heli dodatni.
Dostałam leki: metronidazol tab 500mg, duomax, mesopral 40mg, które brałam przed 14 dni dwa razy dziennie. Obecnie zażywam mesopral raz dziennie i deburit 150mg dwa razy dziennie.

Od zakończonej kuracji antybiotykowej minęło kilka dni a ja nie widzę znacznej poprawy. Żołądek nadal pobolewa i jest napęczniały. Stan podgorączkowy się utrzymuje, łuszczy się naskórek w ustach. Nie wiem co dalej robić, co jeść, czy udać się na kolejną gastroskopię i ewentualnie dalej zażywać antybiotyki czy odczekać i odbudować organizm po 14 dniowej kuracji antybiotykowej. Proszę o poradę
Dzień dobry.
Wynik badania gastroskopowego oraz objawy wskazują na chorobę refluksową przełyku, dodatkowo z zakażeniem Helicobacter pylori. Po stwierdzeniu infekcji przebyła Pani leczenie eradykacyjne schematem trójlekowym.
Obraz przełyku - białe naloty na tle pogrubiałej błony śluzowej - mogą jednak wskazywać dodatkowo na zakażenie grzybicze. Żaden z zastosowanych leków nie jest skuteczny przy takiej infekcji.
Objawy, które Pani podaje - wzdęcie, stan podgorączkowy, bóle brzucha - nie są charakterystyczne dla choroby refluksowej. Wskazują raczej na nietolerancję pokarmową, przerost bakteryjny jelita cienkiego, zaburzenia wchłaniania, zaburzenia czynnościowe...
Wymagają dodatkowej diagnostyki i odpowiedniego leczenia.
Wskazana jest ponowna kontrola lekarska, ocena skuteczności eradykacji, weryfikacja wstępnego rozpoznania i ew. modyfikacja leczenia - w tym dietetycznego.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, kolejne leczenie na Helicobacter tak szybko nie wchodzi w rachubę, należy dalej przyjmować inhibitor pompy protonowej i ewentualnie probiotyki. Gastroskopii też nie powtarzamy. Pozdr
Proszę jeszcze wykonać poziom przeciwciał przeciwko transglutaminazie tkankowej w klasie IgA ( w kierunku celiakii)

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.