Jestem od dłuższego czasu pod opieką dietetyka medycznego bez większych rezultatów w powrocie do daw

1 odpowiedzi
Jestem od dłuższego czasu pod opieką dietetyka medycznego bez większych rezultatów w powrocie do dawnej sylwetki. Diecie towarzyszy ruch. Moje problemy z wagą zaczęły się po 40 roku życia. Dietetyk zasugerował zrobienie badań pod kątem insulinooporności i włączenie leczenia metforminą po konsultacji u diabetologa. Moje wyniki badań: krzywa insulinowa na czczo: 13,23 mU/l, po godzinie 101,16; po 2 h: 76,65. Krzywa cukrowa: na czczo 103 mg/dl, po godzinie 181, po 2 h: 134. Trójglicerydy 244 mg/dl, CPR 10 mg/l, cholesterol całkowity 199 mg/dl, HDL 49, nie HDL 150, LDL 123. Proszę o stwierdzenie czy to rzeczywiście insulinooporność. Proszę o interpretację wyników.
Wyniki są nieprawidłowe, nie tylko jeśli chodzi o insulinę, ale również w pozostałych aspektach. Zdecydowanie zalecam konsultację lekarską.