Jestem od lat wytykany palcami poniewaz moja matka wyrobila mi dokumentacje psychiatryczna i kogo mo

2 odpowiedzi
Jestem od lat wytykany palcami poniewaz moja matka wyrobila mi dokumentacje psychiatryczna i kogo moze o tym inforumuje, rozsyla dokumentacje i robi sobie co chce. Jestem raczej odpornym czlowiekiem natomiast ciagle mnie obrazanie i nazywanie chorym psychicznie troche mnie boli. Tym bardziej ze ostatnio zdiagnozowano tylko mieszane zaburzenia osobowosci, natomiast moja matka dalej jezdzi po psychiatrach. Wmawianie komus chorob psychicznych to przemoc. Jak sobie z tym radzic?. Jestem pozbawiony wszystkich praw jesli chodzi o sady i prokuratury z powodu tego ze moja matka ma dokumentacje psychiatryczna, oni tylko z matka i policja dopisuja mi przestepstwa ktore na mnie popelniaja.
Sugeruję przyjrzeć się temu problemowi w gabinecie psychoterapeutycznym czy psychiatrycznym.

Przede wszystkim chciałabym wyrazić swoje wsparcie dla Ciebie w tej trudnej sytuacji. Zmaganie się z takimi problemami może być bardzo obciążające emocjonalnie i psychicznie, a poczucie bezsilności, kiedy czujesz, że jesteś pozbawiony praw, może potęgować te trudności.

Jak radzić sobie w tej sytuacji?

1. Zachowanie dystansu emocjonalnego: Kiedy jesteśmy atakowani przez kogoś bliskiego, naturalnym odruchem jest chęć obrony i zrozumienia, dlaczego ta osoba tak postępuje. Jednak w takich sytuacjach może być pomocne stawianie granic emocjonalnych. Staraj się zrozumieć, że działania Twojej matki wynikają z jej problemów, a nie z Twojej rzeczywistej wartości jako osoby.

2. Wzmocnienie poczucia własnej wartości: Ważne jest, abyś miał świadomość swojej wartości, niezależnie od tego, co inni mówią. Praca nad poczuciem własnej wartości, np. poprzez regularne przypominanie sobie o swoich osiągnięciach, mocnych stronach i pozytywnych cechach, może pomóc w zbudowaniu wewnętrznej siły.

3. Wsparcie społeczne: Znalezienie osób, które mogą Cię wspierać, jest niezwykle ważne. Może to być terapeuta, przyjaciele, inne osoby z rodziny, które rozumieją Twoją sytuację. Regularny kontakt z osobami, które Cię akceptują i wspierają, pomoże Ci radzić sobie z trudnymi emocjami.

4. Dokumentowanie zdarzeń: Jeśli czujesz się bezsilny wobec działań swojej matki, ważne może być dokumentowanie wszelkich incydentów, które Cię dotyczą. Prowadzenie dziennika, zapisywanie tego, co się dzieje, może pomóc nie tylko w uporządkowaniu własnych myśli, ale też stanowić potencjalne wsparcie, gdybyś chciał podjąć kroki prawne.

5. Poszukiwanie pomocy prawnej: Nawet jeśli czujesz, że Twoje prawa są ograniczone, warto poszukać pomocy prawnej. Istnieją organizacje zajmujące się ochroną praw osób z zaburzeniami psychicznymi, które mogą pomóc w Twojej sytuacji. Pamiętaj, że prawo jest po to, aby chronić Twoje interesy, i istnieją sposoby na obronę swoich praw.

6. Praca nad zdrowiem psychicznym: Utrzymywanie zdrowia psychicznego w dobrej kondycji jest kluczowe. Regularna terapia, techniki relaksacyjne, dbanie o swoje hobby i aktywności, które sprawiają Ci przyjemność, mogą pomóc w radzeniu sobie ze stresem i negatywnymi emocjami.

7. Zrozumienie roli manipulacji: Wydaje się, że Twoja matka może stosować różne formy manipulacji, aby kontrolować Twoje życie. Zrozumienie mechanizmów manipulacji może pomóc Ci lepiej zrozumieć jej działania i bardziej świadomie reagować na nie.

Na koniec chciałabym Cię zachęcić, abyś nie bał się szukać pomocy – zarówno prawnej, jak i psychologicznej. Twoje zdrowie i dobrostan są najważniejsze, i zasługujesz na wsparcie w tej trudnej sytuacji.