Jestem po cc maj 2018, po operacji strasznie bolały mnie plecy, zrobiono USG i okazało się, ze obie

2 odpowiedzi
Jestem po cc maj 2018, po operacji strasznie bolały mnie plecy, zrobiono USG i okazało się, ze obie miedniczki nerkowe są powiększone. Kontrolne badanie po 3 miesiącach wykazało, NL-wodonerczowo poszerzony ukm-miedniczka o wymiarach ap 28mm, poszerzony moczowód widoczny fragmentarycznie do skrzyżowania z naczyniami biodrowymi. Wyniki badań :
kreatynina w surowicy (M37)1,2 mg/dl (norma laboratorium 0,6-1,1)
mocznik (N13) 25 mg/dl (norma laboratorium 10-50)
Czy przedstawione wyniki badań USG układu moczowego i krwi kwalifikują się do pilnego leczenia szpitalnego.
Same wyniki nie kwalifikują do pilnego leczenia szpitalnego. Wiele zależy od pani stanu ogólnego oraz dolegliwości.
Na pewno należy przeprowadzić diagnostykę Pani stanu, tj. określić jaka jest przyczyna poszerzenia UKM.
Proponuję skontaktować się z urologiem, który zaleci dalsze postępowanie

Powinna się Pani pilnie zgłosić na konsultację urologiczną. Warto sprawdzić czy nie wykonywała Pani USG układu moczowego lub USG jamy brzusznej przed operacją. Wówczas będzie możliwa ocena czy stan nerek pojawił się po operacji czy istniał już przed nią co ma kluczowe znaczenie. Już same informacje zawarte w Pani pytaniu pozwalają wysunąć podejrzenie utrudnienia odpływu moczu z nerek. Kreatynina już jest podwyższona proponuję nie zwlekać i jak najszybciej zgłosić się do urologa z całą dokumentację medyczną. W razie gorączki, kolki nerkowej proszę udać się prosto na ostry dyżur urologiczny czyli na SOR albo szpitalną izbę przyjęć.