Jestem po doborze soczewek kontaktowych. Odczuwam dyskomfort, cały czas czuję soczewki i po dłuższej

2 odpowiedzi
Jestem po doborze soczewek kontaktowych. Odczuwam dyskomfort, cały czas czuję soczewki i po dłuższej chwili oczy zaczynają boleć i odczuwam takie zmęczenie/pieczenie oczu jak wtedy gdy jest się bardzo niewyspanym. Oczy zaczynają produkować dużą ilość ropy, mimo że nie mam żadnej infekcji - jak wyjmują soczewki, to objawy mijają. Zaznaczam że dochowuję najwyższej higieny przy zakładaniu soczewek.
Ponadto, na wprost widzę wyraźnie natomiast jednocześnie widzę krawędzie soczewek szczególnie od zewnętrznej strony i obraz peryferyjny jest zamazany, co powoduje nieprzyjemne odczucie przez cały czas.
Mimo częstego mrugania cały czas mam poczucie, że oko schnie na całym obszarze gdzie jest soczewka, co dodatkowo pogłębia dyskomfort.
Co powinnam zrobić?
Przede wszystkim proszę sprawdzić czy soczewka nie jest wywinięta na lewą stronę. Inne testy można wykonać już tylko w gabinecie optometrysty. Może to być problem z parametrami soczewek : średnicą, krzywizną, tlenoprzepuszczalnością. Proszę się umówić do specjalisty i zgłosić dolegliwości.
Sugeruję wizytę: Aplikacja soczewek kontaktowych - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Najczęstszym problemem w soczewkach kontaktowych jest komfort. Być może cierpi pani na Zespół Suchego Oka. Proszę się umówić w celu diagnozy. Należy sprawdzić parametry soczewek i ich dopasowanie. Ewentualnie zmienić materiał soczewek, płyn do pielęgnacji oraz zastosować krople nawilżające na soczewki kontaktowe.