Jestem po dwóch poronieniach. Pierwsza ciaza w piątym tygodniu 2011r, druga w siódmym tygodniu 2019

1 odpowiedzi

Jestem po dwóch poronieniach. Pierwsza ciaza w piątym tygodniu 2011r, druga w siódmym tygodniu 2019 marzec. Obecnie jestem w kilkutygodniowej ciąży, jakiś piąty tydzień. Proszę powiedzieć czy mam sie czego obawiać. P-ciała p/ tyreoglobulinie norma <115 u mnie podwyższone 128,5. P- ciała p/ peroksydazie tarczycowej 10,83 norma <34. Progesteron 36,518 i 116,30. Witamina d3 71,6.glukoza 4,33 i 78 a insulina 8,69. Bardzo proszę czy mam znowu ryzyko poronienia poprzez podwyższone anty tg?
Szanowna Pani,
pisząc krótko - nie tędy droga.
Powinna się Pani zgłosić do ginekologa, żeby z uwagi na tzw. obciążony wywiad położniczy, zlecił szybciej stosowne badania oraz włączył odpowiednie leki celem "podtrzymania ciąży" (mówiąc najprościej, choć to określenie kolokwialne, z dawnych czasów).
Nieco podwyższony poziom przeciwciał jest tylko wskazaniem do skontaktowania się i wizyty u endokrynologa - ryzyko poronienia wynika bardziej z poprzednich poronień, a nie wyniku jednego badania.
Leczymy ludzi, nie wyniki badań :)
Trzymam oczywiście kciuki, żeby było "do trzech razy sztuka"!