Jestem w 10t.c. To moja druga ciąża, pierwsza 7 lat temu zakończyła się gestozą i rozwiązaniem w 37t

1 odpowiedzi
Jestem w 10t.c. To moja druga ciąża, pierwsza 7 lat temu zakończyła się gestozą i rozwiązaniem w 37t.c. (zaczęła się na początku 3-go trymestru) Obecnie mam 30lat. Moja ginekolog zaleciła mi przyjmowanie ACARD w ilości 150 ml na noc. Czy to jest na pewno bezpieczne? Dodam jeszcze że z ostaniach wyników krwi wynika ze mam lekką małopłytkowość (wynik 120g/l), oraz delikatnie poniżej normy wynik hemoglobniny 12,5g/dl - zapisała mi też żelazo Therdoferon 80mg. Proszę o informację czy żelazo nie będzie z kolei indukowac gestozy?
Pani Ginekolog, to bardzo mądra i obeznana ze współczesnym podejściem do opieki nad ciężarną lekarka. Proszę nie szukać na forach internetowych, bo niektóre mogą wywieść Panią na manowce, tylko zaufać tej lekarce. To, co zaleciła, świadczy, że zna się doskonale na swojej profesji. Nie ma już pojęcia 'gestoza', tylko nadciśnienie tętnicze w ciąży lub stan przedrzucawkowy - skoro było tak za pierwszym razem, może niestety się powtórzyć. Ale Pani Doktor zgodnie z aktualną wiedzą robi wszystko, żeby to ryzyko zminimalizować. Pozdrawiam serdecznie :)