Jestem w 26tygodniu ciąży i od ok 2 miesiecy zmagam się z bardzo silnym bólem pod zebrami z prawej s

1 odpowiedzi
Jestem w 26tygodniu ciąży i od ok 2 miesiecy zmagam się z bardzo silnym bólem pod zebrami z prawej strony.
Badania krwi i ust w normie. Bardzo proszę o pomoc i o wskazanie kierunku. Ból uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie, jest nieustający, zmiana diety, pocyzji, nic nie pomaga. Ból jest tak silny, ze odbiera chec zycia. Nie wiem juz co robic. Dodam, ze mieszkam w uk i droga do diagnozy wydaje się niemożliwa. Lekarz przypisał codeinę na usmierzenie bolu aczkolwiek nic nie pomaga.
Po pierwsze kodeina, choć dopuszczalna w ciąży, może być metabolizowana do substancji, które nie są wskazane dla dziecka, więc zastanowiłbym się nad sensownością jej stosowania.
Ból w tej okolicy może być związany z rozciągnięciem torebki wątroby, kamicą żółciową, powikłaniami nadciśnienia tętniczego, niewydolnością serca - jest to trudne do zdiagnozowania w ciąży.
Może bardziej pomogłyby leki rozkurczowe, tj. No-Spa Max 3 x 1 tabl. lub Buscopan 3 x 1 tabl.
Bardzo trudno jest leczyć kogoś "na odległość", nie widząc pacjenta, nie rozmawiając i badając, ale może moje rady Pani pomogą.
Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie.