Jestem w 8-letnim związku. Od około dwóch lat zdarzają mi się zauroczenia w innych mężczyznach. W ty

3 odpowiedzi
Jestem w 8-letnim związku. Od około dwóch lat zdarzają mi się zauroczenia w innych mężczyznach. W tym czasie przechodziliśmy przez kryzysy, ale wszystko się ułożyło i wciąż darze swojego partnera uczuciem. Jednak niepokoi mnie to, że potrafię się w kimś innym zauroczyć. Jako nastolatka przeżywałam często miłość platoniczną do aktorów.
O czym to może świadczyć?
Dzień dobry, dziękuje za podzielenie się swoimi wątpliwościami. Chwilowe zauroczenia w innych osobach będąc w związku są normalne i pojawiają się u wielu ludzi. Warto zastanowić się czy te osoby mają jakiś wspólny mianownik oraz jak często to zauroczenie występuje.
W związku z tym, iż myśli na ten temat budzą w Pani niepokój to zachęcałbym do skonsultowania się z psychologiem. Podczas konsultacji mogłaby przekazać więcej informacji specjaliście i wspólnie moglibyście omówić Pani wątpliwości.
Życzę wszystkiego dobrego :)
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Zauroczenia w innych osobach, nawet gdy jest się w długotrwałym związku, mogą być dość powszechne i niekoniecznie świadczyć o problemach w relacji z obecnym partnerem. Ludzie są skomplikowani i różnorodni, a uczucia i atrakcje mogą się pojawiać nawet wtedy, gdy obecny związek jest satysfakcjonujący.
Przeżywanie zauroczeń w innych osobach może wynikać z wielu czynników. Niektóre z nich mogą być całkowicie niewinne, takie jak podziw dla cech charakteru, wyglądu czy osiągnięć danej osoby. Może to również być skutkiem zwykłej atrakcji fizycznej lub emocjonalnej, która pojawia się czasami spontanicznie.
Natomiast jeśli zauroczenia te zaczynają wpływać negatywnie na relację z obecnym partnerem lub na poczucie własnej stabilności emocjonalnej, warto się nad tym zastanowić i zwrócić uwagę na potencjalne problemy w związku lub wewnętrzne niepokoje.
To, że przeżywała Pani miłość platoniczną w młodości do aktorów, również może być całkowicie normalne i niezwiązane z obecnymi zauroczeniami. Fantazje i marzenia są częścią ludzkiego doświadczenia i mogą służyć jako ucieczka od codzienności czy źródło inspiracji.
Ważne jest, aby kontynuować otwartą komunikację ze swoim partnerem i być może rozmowę na temat swoich uczuć i zauroczeń. Jeśli zauważy Pani, że te uczucia stają się problematyczne lub zaczynają wpływać negatywnie na związek, to warto skonsultować się z terapeutą, który pomoże podjąć odpowiednie kroki.
Dzień dobry, niestety nie jestem w stanie Pani jednoznacznie odpowiedzieć o czym to może świadczyć po krótkim poście/pytaniu. Proszę siebie poobserwować - kiedy zaczyna się Pani kimś innym interesować, czego Pani brakuje, czego Pani poszukuje w innych niż partner relacjach? Jak te osoby różnią się. od Pani partnera? Jak już Pani trafi na jakiś trop, np. że potrzebuje Pani więcej intymności, czułości, wsparcia to warto poruszyć ten temat z parterem. Dopóki nie powiemy drugiej osobie o naszych potrzebach to nie możemy oczekiwać, że je spełni.
Serdeczności,
Klaudia Ogrodnik