Jestem w 9 tygodniu ciąży. Wykonałam już niezbędne badania laboratoryjne dla I trymestru ciąży, w ty

1 odpowiedzi
Jestem w 9 tygodniu ciąży. Wykonałam już niezbędne badania laboratoryjne dla I trymestru ciąży, w tym pod kątem toksoplazmozy. Właśnie ich wynik jest dla mnie mocno niepokojący. Badania wykazują ujemne przeciwciała IgG - <0,130, natomiat IgM są dodatnie - 1,16 (wynik ujemny: < 0,8, nieokreślony: 0,8-1,0, dodatni: >1,0). Moja ginekolog natychmiast zleciła badanie awidności, lecz nie udało się jej oznaczyć z powodu braku przeciwciał (komentarz do wyniku przeciwciał IgG <0,130) W związku z powyższymi wynikami lekarka od razu stwierdziła, że mam świeże zakażenie sprzed około 2-3 tygodni i przepisała mi Rovamycyne do końca ciąży. Ja natomiast jestem przerażona całą tą sytuacją. Bardzo dużo czytałam na temat toksoplazmozy w ciąży i mam wątpliwość czy nie powinnam powtórzyć badań za kilka tygodni - wyczytałam, że istnieje możliwość, że przeciwciała IgM mogą być fałszywie dodatnie.
Serdecznie proszę o rozjaśnienie moich wątpliwości.
Witam serdecznie
Wyniki badań serologicznych w kierunku toksoplazozy w kl IgM bywaja fałszywie dodatnie, ważne jest aby wykonac powtórnie badania po 2-3 tyg aby zobaczyc czy narasta miano przeciwciałw kl Igm , lub czy nie pojawia sie przeciwciaław kl IgG.
Można również wykonać badanie przeciwciał w kl IgA.