Jestem w trakcie terapii poznawczo-behawioralnej z psychologiem. Doradzono mi również diagnozę u psy
2
odpowiedzi
Jestem w trakcie terapii poznawczo-behawioralnej z psychologiem. Doradzono mi również diagnozę u psychiatry. Psycholog wysłała mnie na wizytę z dietetykiem ponieważ, zdiagnozowano mnie pomiędzy kompulsywnych objadaniem się, a bulimią. Bulimia objawia się u mnie po epizodzie objadania jako stosowanie zaraz po restrykcjnej diety ( 1000kcal-1200kcal ). Jestem już po kilku nieudanych próbach wyjścia z objadania, wszystkie po próbowaniu powyższej diety. Na tym etapie nie potrafię jeść normalnie więcej niż 1500 kcal, to dla mnie jest bardzo dużo i ciężko mi dojeść. Nie akceptuje żadnej zmiany która daje powolne rezultaty, więc szybko się zniechęcam i zaczynam się przejadać. Moje pytanie brzmi jak dobrać dla siebie dietę i wrócić do normalnej wagi ( obecnie mam nadwagę 2kg). Dziękuję za odpowiedzi.
Niestety za mało mam informacji dotyczącej między innymi Pani doświadczeń z dietami redukcyjnymi, stanem zdrowia. W Instytucie Psychodietetyki w przypadku zaburzeń odżywiania pracujemy zespołowo na wizytach łączonych, psycholog plus dietetyk. Zapraszam :)
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Problem ze zjedzeniem odpowiedniej ilości kcal może być zależny od częstości zachowań kompulsywnych. Warto przeprowadzić szczegółowy wywiad celu określenia najlepszej diety, np. czy wybrać dietę o małej gęstości energetycznej, bogato resztkową, czy przeciwnie. Warto wprowadzić odpowiedni trening, który pozytywnie wpływa na skład ciała oraz układ nerwowy, zmniejszając między innymi poziom stresu, który zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń odżywiania.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.