Jestem w związku od 6 lat bardzo się angażowaliśmy na początku do kiedy po 3 miesiącach nie wrócił d

3 odpowiedzi
Jestem w związku od 6 lat bardzo się angażowaliśmy na początku do kiedy po 3 miesiącach nie wrócił do swojej byłej miłości, wrócił po tygodniu a ja się zgodziłam się spróbować jeszcze raz.
Bardzo się starałam zabiegałam o jego względy i miłość.
Obiecywał mi zawsze że zmieni się pod względem okazywania uczuć, że będzie bardziej troskliwy.
Były także i cudowne chwilę ale ostatni czas zastanawiam się nad ostatecznym zakończeniem relacji ale nie wyobrażam sobie go układającego życie z inną osobą.
Droga Autorko. Widzę, że relacja w której obecnie jesteś bardzo mocno na Ciebie wpływa i wywołuje wiele emocji i skłania Cię do przemyśleń. To co najmocniej rzuciło się w oczy po przeczytaniu Twojej wypowiedzi to fragment "bardzo się starałam, zabiegałam o jego względy i miłość", który nieco mnie zaniepokoił. Związek powinien opierać się na wzajemnej wymianie - jedna osoba daje coś drugiej, a druga jej to oddaje w dowolnej formie. To mogą być uczucia, czas, poświęcenie, ale także pomoc czy wsparcie w trudnych chwilach. Mam wrażenie, że jesteś w tym związku osobą całkowicie zaangażowaną podczas gdy Twój partner z tego korzysta nie dając nic w zamian. To może bardzo mocno obciążyć każdą relacje i sprawić, że ta nierówność emocjonalna będzie się pogłębiać. Możesz czuć także wiele różnych emocji i zastanawiać się nad sensem dalszego bycia w tym związku. Równie istotne jest ostatnie zdanie z Twojej wypowiedzi, które także wzbudziło moją uwagę. Co ono dla Ciebie znaczy? Dlaczego wizja ewentualnie byłego partnera z kimś innym wzbudza w Tobie silne odczucia? To wszystko ma głębszy sens i znaczenie, a zarazem pokazuje jak mocno jesteś w tej relacji. Zachęcam Cię do skorzystania z pomocy psychologa, który da Ci szansę na jak najlepsze poznanie odpowiedzi na wszystkie pytania i da Ci szansę na lepsze zrozumienie siebie. Widzę, że jest Ci ciężko i mocno to wszystko przeżywasz, co jest całkowicie naturalne i zrozumiałe. Warto tym bardziej sobie pomóc i poszukać profesjonalnego wsparcia. Życzę Ci z całego serca wszystkiego co najlepsze!

Witaj, relacje zarówno miłosne, jak i innego rodzaju, czy to przyjacielskie, czy rodzinne, wymagają zaangażowania z obydwu stron. Związek to sztuka kompromisów, spełniania potrzeb własnych oraz partnera z zachowaniem własnych granic. Myślę, że warto byłoby się zastanowić nad tym czy perspektywa ułożenia sobie życia Twojego partnera z inną kobietą to jedyny powód który odciąga Cię od ostatecznej decyzji o zakończeniu waszego związku. Z drugiej zaś strony, jeśli Twoje potrzeby dotyczące okazywania uczuć przez partnera nie są zaspokojone, czy warto pozostać w tej relacji? Zakończenie relacji to poważny krok, za którym może kryć się niepewność i strach ponieważ to nowość, wyjście poza swoją strefę komfortu. Ma to również swoje plusy, ponieważ dzięki temu masz szansę na wejście w relacje, w której Twoje potrzeby zostaną zaspokojone i będziesz z kimś innym budować jakościowy, spełniony związek. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie spotkanie z psychologiem, z którym będziesz mogła omówić wszystkie swoje wątpliwości, co pomoże Ci podjąć właściwą dla Ciebie decyzję. Pozdrawiam
Szanowna Pani, widzę tutaj silny lęk przed stratą i odrzuceniem oraz wiążące się z nimi niskie poczucie własnej wartości. Dlatego wymaga Pani terapii. Zapraszam do siebie.