Jestem w związku od 7 lat z cudowna kobieta. Od 1,5 roku jest tez z nami nasz syn, którego kochamy n

4 odpowiedzi
Jestem w związku od 7 lat z cudowna kobieta. Od 1,5 roku jest tez z nami nasz syn, którego kochamy nad życie. W trakcie ciązy, zona nakryla mnie na zdradzie, nie jednej. Oszukiwalem zone i szukalem szybkich przyjemnosci co konczylo sie spotkaniami z prostytutkami. Przez ostatni czas staraliśmy sie naprawić nasz zwiazek. Nawet raz bylismy na terapii, ktora okazala sie niewypałem.
Ostatecznie zawiodlem kolejny raz i zona chce sie rozejsc. Czyje straszna zlosc i obrzydzenie do siebie, mam problemy z silna wola i nie radze sobie z rozstaniem, które nadchodzi. Nie wiem gdzie szukac pomocy
Rozumiem, że przechodzi Pan przez trudny okres. Podjęcie terapii psychodynamicznej może być kluczowym krokiem w zrozumieniu siebie i poprawie jakości życia.

Terapia psychodynamiczna jest szczególnie skuteczna w przypadku problemów takich jak Pańskie, ponieważ skupia się na odkrywaniu nieświadomych motywacji i konfliktów, które wpływają na nasze decyzje i zachowania. Dzięki temu można zrozumieć głębsze przyczyny swoich działań i pracować nad ich zmianą.

Ten nurt terapeutyczny pozwala na dogłębną analizę relacji, zarówno z samym sobą, jak i z najbliższymi. Terapia pomoże Panu poradzić sobie z poczuciem winy, złością i obrzydzeniem do siebie, co jest kluczowe dla procesu zdrowienia. Dzięki regularnym spotkaniom będziemy mogli odkryć, dlaczego doszło do tych trudnych sytuacji i jak można je rozwiązać.

Serdecznie zapraszam na pierwsze spotkanie, aby omówić Pańskie potrzeby i cele terapii.

Szanowny Panie,
z Pana wiadomości wynika, że zależy Panu na poradzeniu sobie z problemem i utrzymaniu relacji z żoną. Nie zgadzam się z przedmówczynią, że terapia psychodynamiczna jest najlepszym krokiem w osiągnięciu celu. Z mojego doświadczenia wynika, że podjęcie terapii w nurcie poznawczo-behawioralnym czy integracyjnym może być bardzo skuteczne. Ważne jest zaufanie pomiędzy Panem a terapeutą, z którym będzie Pan pracował. W moim odczuciu samo zrozumienie mechanizmów, które popychają Pana do podejmowania destrukcyjnych zachowań, może nie być wystarczające. Jeśli zrezygnuje Pan ze starych sposobów radzenia sobie, to co może Pan robić w zamian? W terapii powinien Pan nauczyć się stosowania sposobów, które pomogą poradzić sobie z napięciem i zastąpią dążenie do kontaktów seksualnych z innymi osobami. Czasem niezbędne okazuje się włączenie leków lub przeprowadzenie diagnozy psychologicznej, dzięki której diagnosta wskaże następne kroki i odpowiedni nurt terapeutyczny. Człowiek to nie zegarek, z całym szacunkiem dla zegarmistrzów. Nie ma dwóch identycznych osób. Dlatego nie można powiedzieć, że z całą pewnością podjęcie terapii w tym i tylko tym nurcie da najlepsze efekty. Zasobem terapii poznawczo-behawioralnej jest to, że oprócz zrozumienia źródeł problemu, daje też narzędzia, którymi można pracować nad obniżeniem napięcia/lęku i zastępować nimi dotychczas używane metody. Niezależnie od nurtu jednak, kontakt i zaufanie we współpracy z terapeutą, są bardzo ważne.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Emilia Szymanowicz
Przykra sprawa, kiedy nie rozumiemy swoich działań i widzimy ich opłakane skutki, a jednak je podejmujemy... W takiej sytuacji rzeczywiście trzeba by powolutku, w bezpiecznej atmosferze "zajrzeć pod maskę" - co tam się poplątało, kiedy, dlaczego, może to się łączy jakoś z przeszłymi wydarzeniami z życia. Dobra wglądowa terapia powinna Panu pomóc zrozumieć siebie i odnaleźć swoją wewnętrzną prawdę i mądrość, którymi Pan wybierze się kierować. Pozdrawiam serdecznie
Zgadzam się z przedmówcami, że warto byłoby przyjrzeć się problemowi dokładniej w procesie psychoterapii. Ta złość, o której Pan pisze oraz obrzydzenie jest efektem czegoś - no właśnie, efektem czego? Odpowiedzi na to pytanie oraz wiele innych, równie nurtujących warto poszukać. A nuż, mogą stanowić klucz do lepszego, być może szczęśliwszego życia?