Jestem w związku ponad 2 lata, od początku był on bardzo powazny, wspolne poglądy życiowe, bratnie d

5 odpowiedzi
Jestem w związku ponad 2 lata, od początku był on bardzo powazny, wspolne poglądy życiowe, bratnie dusze, pełno wyrazów miłości na każdym kroku itd. Jednak od pół roku zaczęliśmy się klocic non stop, rozstawaliśmy na 1-3 dni i wracaliśmy. Jesteśmy bardzo mocno zmęczeni związkiem, czujemy momentami nienawisc do siebie, ale w głębi siebie kochamy się nawzajem i to sobie mówimy szczerze. Nie potrafimy ustalić źródła problemów. To są kłótnie o jakieś błahostki, np niezrozumienie się w kwestii godziny spotkania na luźny spacer. Nie potrafimy się też rozstać, zawsze któreś podtrzymuje relację, bo obojgu zależy. Nie potrafię zrozumieć o co chodzi, chociaż wielokrotnie z partnerem próbowaliśmy cokolwiek ustalić...
Dzień dobry. Obecny kryzys w związku może być spowodowany wieloma czynnikami. Jeśli są to kłótnie o błahostki być może są Państwo oboje mocno zmęczeni i przebodźcowani innymi sferami swojego życia np. praca , znajomi , rodzina itd. Narastające negatywne emocje potrafią mocno przełożyć się na jakość funkcjonowania związku . Być może rozwiązaniem problemu okazałoby się kilka spotkań z terapeutą par, który pomoże państwu wypracować między sobą lepszy system komunikacji oraz radzenia sobie z negatywnymi emocjami aby nie urastały one do kłótni.
Bardzo ważne jest to co przeczytałam w tym pytaniu : ,, W głębi siebie kochamy się nawzajem i to sobie mówimy szczerze ”. To podstawa na której można budować przestrzeń do zmiany na lepsze w państwa relacji . Życzę dużo wytrwałości i siły w procesie uzdrawiania państwa związku ! :)

To, co opisujesz, jest dość typowe dla związków, które przechodzą przez trudne okresy. Istnieje kilka możliwych przyczyn takich sytuacji oraz kilka strategii, które mogą pomóc. Kluczową rolę odgrywa skuteczna komunikacja. Spróbujcie razem usiąść i spokojnie porozmawiać o swoich uczuciach i potrzebach bez wzajemnych oskarżeń. Może pomóc zastosowanie techniki "Ja komunikatów", np. "Czuję się zraniony, gdy...".
Rozważcie wizytę u terapeuty. Profesjonalista może pomóc zidentyfikować źródło problemów i wypracować sposoby na ich rozwiązanie.
Każde z was może mieć indywidualne problemy, które wpływają na związek. Czasem warto zająć się własnym rozwojem osobistym i ewentualnymi problemami emocjonalnymi.
Dajcie sobie trochę przestrzeni. Spędzanie czasu osobno może pomóc nabrać dystansu do problemów i spojrzeć na nie z innej perspektywy.
Przemyślcie, co jest dla was naprawdę ważne w związku. Czasem kłótnie o drobnostki są wynikiem zaniedbania tych kluczowych aspektów.
Przypomnijcie sobie, co was połączyło i jakie wspólne cele macie. Skupienie się na wspólnych marzeniach może pomóc odbudować więź.
Wspólne zainteresowania i hobby mogą pomóc zredukować stres i przywrócić radość ze spędzania czasu razem.

Kłótnie i nieporozumienia są naturalne w każdym związku, ale ważne jest, jak sobie z nimi radzicie. Jeśli oboje naprawdę chcecie pracować nad swoją relacją, możecie to osiągnąć poprzez świadome i konstruktywne podejście do problemów. Pozdrawiam
Pierwszy okres związku często wygląda jakby ludzie rozumieli się bez słów, czytali w swoich myślach i zgadywali potrzeby. To wrażenie stopniowo mija wraz z obniżeniem neurohormonów odpowiedzialnych za uczucie zakochania, co nie musi oznaczać braku miłości! Zresztą sami o tym mówicie zastanawiając się na kształtem swojego związku - wciąż się kochacie i chcecie być razem. To co nazywacie nienawiścią może być złością spowodowaną silnym lękiem przed odrzuceniem, obroną przed zranieniem. Myślę, że praca nad komunikacją wzajemnych potrzeb i nad tym jak każde z Was rozumie i interpretuje zachowania drugiej strony pomogłaby przejść z pierwszego etapu zakochania i wypłynąć na głębsze wody relacji.
Dzień dobry,
Czy pół roku temu, zaszły w Państwa życiu znaczące zmiany lub wydarzenia, które mogły wpłynąć na obecny stan relacji? Warto zastanowić się, czy obecny kryzys, który często pojawia się nawet w stabilnych związkach, jest efektem konkretnej sytuacji, czy też może jego źródło leży gdzie indziej.
Jak wspomniano wcześniej, trudności w komunikacji mogą wynikać z różnych czynników, takich jak przemęczenie, trudności w wyrażaniu niezaspokojonych potrzeb, czy też ogólne problemy w obszarze komunikacji.
Warto indywidualnie skonsultować temat by zidentyfikować przyczyny trudności. Polecam również rozważyć wspólną wizytę u terapeuty par, co pozwoli Państwu omówić napotkane wyzwania i wspólnie poszukać skutecznych rozwiązań.
Pozdrawiam serdecznie,
Dzień dobry,
trudne momenty są naturalne w związkach i zdarzają się co jakiś czas. To również naturalna, że gdy wzrasta napięcie, chcą Państwo je wyregulować - być może Państwa sposobem na to jest oddalanie się od siebie - czyli "zrywanie". Pytanie czy taki sposób Wam służy? Również zachęcam do wizyty u specjalisty. Mogą Państwo również poczytać o stylach przywiązania i poprzyglądać się tej kwestii. Wszystkiego dobrego