Jestemw związku w którym mąż notorycznie mnie wyzywa, czy to pod nosem, czy prosto w twarz, > jest m

3 odpowiedzi
Jestemw związku w którym mąż notorycznie mnie wyzywa, czy to pod nosem, czy prosto w twarz, > jest mily wtedy kiedy czegoś oczekuje, najczesciej seksu - nie rozumie ze jestem zmeczona (mamy dziecko, praca, energia która on pożera przez swoje zachowanie...) Próbuje walczyć z tymi zachowaniami, na różne sposoby: walka, gniew, rozmowa, wyprowadzka, prośby, tłumaczenia... - wszystko skutkuje na chwile albo wogóle. Odkąd mam dziecko nie mam juz tyle energii co wczesniej na walkę z tymi zachowaniami, szybciej mnie "dobijają", szybciej tracę energię. Chciałabym odejśc... bo nie widze zadnej poprawy, wrecz mowi ze to on jest tutaj manipulatorem i robi co chce, ale kiedy np. chce seksu wtedy juz mowi i robi zupełnie co innego. - jest miły... kiedy seksu nie otrzyma to od nowa to samo...., straciłam tate jak miałam 5 lat i chyba to pragnienie posiadania pelnej rodziny blokuje mnie przed podjeciem ostatecznej decyzji - nie chciałabym dziecku rozbijac rodziny - bo syn kocha męża i mąż też jest dla niego dobry - tylko czy dobry ojciec pokazuje niecheć do matki????/ dobry ojciec powinien kierowac sie dobrem dziecka, a mam wrazenie ze chciałby zeby syn zachowywal sie jak on i wten sam sposób mnie traktował... nie wiem do końca co mam robić, jak sobie poradzić z tym że powinnam się wyprowadzić i jak wytłumaczyć to dziecku że tak musi być?? z góry dziękuję za odpwiedź :-)
Te pytania jak i wiele innych warto byłoby rozważyć z pomocą terapeuty. Pamiętajmy jednak, że brak okazywania szacunku czy obrażanie i wyzwiska to także przemoc, nie musi dochodzić do rękoczynów aby móc nazwać zachowanie przemocowym. Dzieci są bacznymi obserwatorami i czują kiedy coś złego dzieje się miedzy rodzicami. Aby dzieci były szczęśliwe, potrzebują szczęśliwych rodziców, bez względu na to czy są razem czy osobno. Czy trwanie w związku dla dobra dzieci faktycznie jest dobre? Być może też sposób reagowania i zachowania męża wynika z jego przeszłości, czy trudności w życiu zawodowym i rzutuje na to, jak funkcjonuje Państwa związek? Wówczas pomoc mężowi może okazać się dobrym rzozwiązaniem. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry! Proszę pamiętać, że przemoc, której Pani doświadcza ma wpływ również na Pani syna. Dorastanie w tak niestabilnym i przemocowym środowisku jest bardzo niekorzystne dla rozwoju dziecka. Jednak dbając o swoje bezpieczeństwo i stawiając granice (czasem jest to odejście z przemocowej relacji), nie tylko pokazuje Pani synowi jak o siebie dbać, ale również budować zdrowe, wartościowe relacje. To zupełnie zrozumiałe, że pojawia się dużo pytań i wątpliwości! Zachęcam do poszukania psychologa/psychoterapeuty, z którym mogłaby Pani poprzyglądać się temu, czego Pani doświadcza. Życzę wszystkiego dobrego!
Dzień dobry. Sytuacja w której się Pani obecnie znajduje wydaje się złożona i trudna. Czytając wypowiedź mam poczucie, że jest Pani trudno, że pomimo wielu starań sytuacja z mężem nie ulega poprawie. Powtarzające się konflikty dużo Panią kosztują. Proponowałabym rozpoczęcie psychoterapii.
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.