Jestesm 35 letnim meżczyzną, od dziekca kocham sport, od 6 roku życia, jeżdżę na nartach, od 27 do 3

3 odpowiedzi
Jestesm 35 letnim meżczyzną, od dziekca kocham sport, od 6 roku życia, jeżdżę na nartach, od 27 do 33 roku zycia grałem w tenisa 3-5 razy w tygodni, dużo jezdze na rowerze. 2 lata temu urodziła mi się córeczka i nie miałem tyle czasu na sport co wczesniej, jedynie siłownia ale tak bez przemeczania. 2 miesiace temu postanowiłem przygotowywać sie do 1/8 tratlonu. Zacząłem biegać i jezdzić na rowerze stacjonarnym ok 3 razy w tygodniu. Biegowe dystanse zaczynałem od 2 km a teraz robie ok 7 km. Na rowerze robię ok 50 min jazdy. Od tygodnia bardzo bolą mnie oba kolana, jest to ból na wewnetrznej stronie kolan. Ból się ujawnia już przy truchtaniu, nie wspomne już o bieganiu. Jest to ból taki kujący. Co to może być? Jeśli chodzi o przetrenowanie to moim zdaniem nie wydaje mmi sie, ponieważ wszystko robiłem bardzo stopniowo, ale może?
Polecam wykonać badanie USG i skonsultować się fizjoterapeutą i/lub ortopedą. Być może objawy, które Pan opisuje mogą świadczyć o zapaleniu kaletki pod gęsią stopką lub samych ścięgien. Wszystko też skazuje na stan zapalny. Do czasu konsultacji polecam okłady z lodu i odpoczynek.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Zdecydowanie polecam udać się na wizytę do fizjoterapeuty lub lekarza. Ważne jest wykluczenie kilku dolegliwości które skutecznie mogą uniemożliwić starty w tego typu zawodach. Da się to jednak zrobić tylko i wyłącznie badając Pana osobiście. Ponieważ przyczyn które dają opisane przez Pana objawy może być dość sporo.
Pozdrawiam
Łukasz Gajos
zapewne ma Pan zaburzoną równowagę posturalną w obrębie miednicy/kolan. Długa jazda na rowerze,czy bieganie może powodować przeciążanie pewnych struktur które przy prawidłowej równowadze nie bylyby przeciązane. Zalecam udanie się do fzjoterapeuty pracującego metodą Integracji Strukturalnej

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.