Już nie wiem jak sobie poradzić z lękiem o zdrowie dziecka. Kiedyś zaburzenie lękowe było skupione t

2 odpowiedzi
Już nie wiem jak sobie poradzić z lękiem o zdrowie dziecka. Kiedyś zaburzenie lękowe było skupione tylko na mojej osobie, gdy poznałam mechanizmy nerwicy, zrozumiałam na czym polega moje zaburzenie, i bardzo dobrze sobie radziłam, to cała uwaga skupiła się na córce. Najgorsze jest to iż wiem że nic jej się nie stanie, a nie potrafię zapanować nad lękiem. Najmniejszy katar, ból głowy u córki, wywołuje u mnie ogromny lęk, żyć się już tak nie da, jestem wykończona psychicznie i nie wiem jak sobie pomóc, skoro chyba wszystko wiem, a nie potrafię tego ogarnąć. Potrzebuję pomocy fachowca, lecz wątpię czy ktoś zdoła mi pomóc. Mogę chociaż prosić o polecenie jakichś książek na ten temat, czy poradników, cokolwiek aby chociaż w minimalnym stopniu pomogło.
Proszę nie wątpić, taki lęk to dobrze znana psychologom i psychoterapeutom sprawa. Nurt poznawczo behawioralny świetnie radzi sobie z lękiem i w tym nurcie - przynajmniej na początek - warto szukać wsparcia.
Jeżeli chodzi o pracę samodzielną - ja znam dwie znakomite i napisane przystępnie dla pacjentów publikacje: "Podręcznik pracy nad lękiem" - Cuncic oraz "Zaburzenia lękowe" Clark, Beck. Z tych dwóch zdecydowanie na początek polecam pierwszą. Jest to jednak trochę czytania i ćwiczeń do wykonania. Samemu zawsze jest ciężej niż z pomocą - specjalista pracujący z zaburzeniami lękowymi byłby dla Pani dużym wsparciem w tej drodze. Pozdrawiam i powodzenia!

Dzień Dobry, proponuje omówić szerzej ten temat podczas wizyty ze specjalistą. Pozdrawiam