Kaszel nocny - nic nie pomaga

3 odpowiedzi
Witam, córka 4 lata i 3 miesiące. Ige całkowite ponad 100, nie wiadomo na co. Częste katary (zielone i kaszel). Przy katarze po kilku dniach kaszel w nocy po położeniu nie może odksztuścic i całą noc się męczy. Teraz (od 05.12) kaszel suchy częsty w dzień , dostała antybiotyk (Azycyna 4ml na 5 dni) , po 4 dniach ma brać kolejną butelką ze względu na chlamydia pneumoniae ma IGG - 8 , IGA - 8 (norma do 1,1). Kaszle suchy się zmniejszył pojawił się katar (zielony) i znowu kaszel nocy po położeniu. W domy żona leczy się na chlamydia pneumoniae i mycoplasma pneumoniae (IGG po 120). Córka bierze zyrtec (10 kropel), Milukante 4mg. Wziewne leki (nebbud, pulmicort, berudual) nic nigdy nie pomagają przy infekcjach jakby nawet pogarszały. Osłuchowo zawsze czysto. Na kaszel nocny nic nie pomaga (sinecod, levopront, actitrin). Wcześniej po antybiotyku kaszel nocny malał. Co można podac na ten nocny kaszel? Czy należy zmienić antybiotyk? Sumamed brała w październiku (4 dni).
Niestety,jest to zbyt złożony opis objawów.Poradzić może jedynie lekarz który na stałe prowadzi dziecko.Nie badając dziecka nie jest możliwa przypuszczalna diagnoza czy leczenie.

Z pewnością dziecko wymaga konsultacji w gabinecie lekarskim, oceny na bieżąco stanu zdrowia i decyzji po badaniu o zmianie lub podaniu odpowiednich leków np. antybiotyku. Warto także pokusić się o zrobienie diagnostyki alergologicznej, jeżeli takiej nie było. Wszelkie tego typu wątpliwości i pytania może precyzyjnie rozwiać jedynie lekarz badając dziecko w gabinecie.
Szereg punktów uchwytu, najważniejsze jest uchwycenie początku choroby i określenie jej przebiegu,być może na toczący się proces przewlekłego zapalenia nakładają się dodatkowe infekcje