Kiedy byłam dzieckiem stwierdzono u mnie zaburzenia koncentracji (ADHD prawdopodobnie). Trochę popra

2 odpowiedzi

Kiedy byłam dzieckiem stwierdzono u mnie zaburzenia koncentracji (ADHD prawdopodobnie). Trochę poprawiło mi się z wiekiem, jednak nadal czuję się zagubiona. Potrafię wejść w stan koncentracji na jakimś zadaniu, jednak przychodzi mi to z trudem i podczas tego tracę kompletnie kontakt z rzeczywistością. Na codzień potrafię czasem odlecieć od siebie tak bardzo że nie rozpoznaje ludzi na ulicy, nie pamiętam samego faktu jak szłam do pracy. Trudno mi rozmawiać z ludźmi, nie wysłuchuje ich do końca, przerywam w pół zdania, boję się obsesyjnie że powiem coś głupiego. Chciałabym być normalna a nie czuję się jak normalna osoba.
Czy są jakieś leki na koncentrację które może wypisać zwykły lekarz? U mnie w mieście nie ma żadnego dostępnego psychologa na NFZ. Jeśli nie, to czy są jakieś dobre i działające suplementy lub leki dostępne bez recepty?
Opisane objawy mogą wskazywać na różne zaburzenia, niekoniecznie związane z nadpobudliwością. Doradzałbym wizytę u specjalisty, bo leki na koncentrację, czy suplementy diety mogą okazać się niewystarczające.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Myślę, że warto wykonać diagnozę psychologiczną oraz ocenę stanu psychicznego, która pomoże stwierdzić z czego wynikają opisywane przez Panią trudności.

Diagnoza psychologiczna zazwyczaj trwa od 4 do 8 spotkań w trakcie których przeprowadzany jest szczegółowy wywiad oraz są wykonywane dodatkowe badania kwestionariuszowe.

Następnie lekarz psychiatra analizuje informacje zawarte w opinii psychologicznej i stawia rozpoznanie. Jeśli będzie posiadać Pani rozpoznanie od psychiatry i lekarz stwierdzi, że farmakoterapia jest wskazana, to potem recepty może wypisywać również lekarz rodzinny.

Jeśli chodzi o leki na poprawę koncentracji to w przypadku ADHD zalecana jest suplementacja kwasami tłuszczowymi Omega 3 - do konsultacji z internistą.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.