Kiedyś mąż nie mówił mi ciągle słów kocham cię kochanie skarbie. Zaczęłam pić bo psuło się w związku

3 odpowiedzi
Kiedyś mąż nie mówił mi ciągle słów kocham cię kochanie skarbie. Zaczęłam pić bo psuło się w związku, postawiłam na ratowanie nas. Od 4 miesięcy nie pije mąż mówi że docenia moje starania . Wróciła nagle u niego do mnie miłość, sex wszystko jest. Zastanawia mnie czy to normalne że zaczął nagle pisać mi przez telefon mówić i w oczy ciągle kocham cię kochanie. Czy to normalne czy kocha szczerze co mam myśleć??? Pytając czy mnie zdradził mówi że nigdy choć podejrzewałam gdyż dobre relacje miał z ala koleżanką z pracy, potrafił do 4 w nocy po kryjomu przede mną rozmawiać z nią na wideo rozmowie przez słuchawki. Teraz od kiedy jest dobrze między nami, urwał z nią kontakty. Czy może być ze mnie zdradził?? Mimo iż zaprzecza??? ,z kad ta nagła zmiana co do mojej osoby miłość ciągle kocham kochanie??? Potrafił popłakać się przy jednej piosence, zapytałam czemu płaczesz to mówił że ruszyła go piosenka, bo słuchał hej kiedy wyrzucił mnie z domu i przy niej zatęsknił za mną i chciał bym wróciła do niego. Co poradzicie czy to szczere uczucia ze strony męża, ponieważ zmieniłam się???
Dzień dobry,

Dziękuję za Pani wiadomość i zaufanie w dzieleniu się swoimi troskami. Sytuacja, którą Pani opisuje, jest złożona i na pewno wymaga delikatnego podejścia.

Przede wszystkim gratuluję Pani wytrwałości i determinacji w walce z problemem alkoholowym. To ogromne osiągnięcie i zasługuje na uznanie. Fakt, że Pani mąż docenia Pani starania, jest pozytywnym sygnałem i może wskazywać na to, że jest świadomy wartości Pani wysiłków i ich wpływu na Wasz związek. Jednocześnie, Pani obawy i pytania są zrozumiałe, szczególnie biorąc pod uwagę wcześniejsze podejrzenia co do jego lojalności. Ważne jest, aby te obawy były omówione otwarcie i szczerze między Wami. Jeśli obawia się Pani, że rozmowa 1:1 nie będzie dla Pani wystarczająca, może Pani zaproponować mężowi spotkanie z psychologiem, być może nawet rozpoczęcie terapii. Nauczycie się wtedy na nowo komunikować i być może odkryjecie nową jakość w Waszej relacji. Proszę pamiętać, że zmiana jest procesem, a każde małżeństwo przechodzi przez różne etapy. Ważne jest, abyście oboje pracowali nad związkiem, komunikowali się i wspierali nawzajem.

Życzę Pani dużo siły i powodzenia w dalszych krokach!

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czy uczucia męża są szczere. Ważne jest, aby skoncentrowała się Pani na budowaniu zaufania i komunikacji z nim. Może warto skonfrontować go otwarcie z Pani obawami, a także nakreślić swoje potrzeby. Wspólnie podejdźcie do problemów w związku i szukajcie rozwiązań razem. Zmiana zachowania męża może być wynikiem pozytywnej przemiany w Waszym związku, ale równie dobrze może wynikać z innych powodów. Ważną rolę odgrywa tu otwarta i szczera rozmowa. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Rozumiem, że sytuacja jest dla Pani trudna i budzi wiele pytań. To naturalne, że zastanawia się Pani nad nagłą zmianą w zachowaniu męża i nad szczerością jego uczuć. Chciałbym jednak podkreślić, jak ogromne znaczenie ma Pani decyzja o zaprzestaniu picia i jak wielkie to jest osiągnięcie. To wymagało wiele siły i determinacji, i to z pewnością wpłynęło na dynamikę Waszego związku.

Jego nagłe zmiany mogą być reakcją na Pani starania i zmianę w zachowaniu. Być może dostrzegł, jak bardzo się Pani starała, by uratować Wasz związek, i to zainspirowało go do ponownego zaangażowania się emocjonalnie. Fakt, że urwał kontakty z koleżanką z pracy, może sugerować, że stara się teraz skupić na Waszym związku.

Proszę spróbować otwarcie rozmawiać z mężem o swoich uczuciach i obawach. Można zacząć od wyrażenia wdzięczności za jego wsparcie i zaangażowanie, a następnie delikatnie poruszyć swoje wątpliwości. Wspólna rozmowa może pomóc w zrozumieniu, co się zmieniło i dlaczego.

Może też być pomocne skonsultowanie się z terapeutą, który pomoże Wam wzmocnić relację i przepracować wszelkie obawy czy wątpliwości. Terapeuta może również pomóc w budowaniu zaufania i otwartej komunikacji w związku.

Najważniejsze jest, aby dbać o siebie i swoje emocje. Jeśli potrzebuje Pani wsparcia, warto poszukać go wśród bliskich lub specjalistów. Gratuluję Pani wytrwałości i odwagi w dążeniu do poprawy swojego życia i relacji.

Pozdrawiam serdecznie.