Kilka dni temu sięgałam po coś wysoko do szafy, napięłam bardzo wszystkie mięśnie wyciągając rękę i

5 odpowiedzi
Kilka dni temu sięgałam po coś wysoko do szafy, napięłam bardzo wszystkie mięśnie wyciągając rękę i stając na palcach. Na następny dzień w obrębie kręgosłupa piersiowego i prawej łopatki (aż do żeber) pojawił się bardzo ostry, rozrywający ból.
Rano po przebudzeniu ból jest dużo mniejszy, narasta w ciągu dnia, po południu jest nie do wytrzymania. Leki przeciwbólowe nie bardzo działają. Po wymasowaniu jest trochę lepiej, ale ból i tak po pewnej chwili wraca. Mam pracę siedzącą i nie uprawiam sportu. Ból jest na tyle silny, że ciężko się ruszać, stać czy siedzieć. Co mam robić? Miałam nadzieję, że przejdzie po kilku dniach.
Proszę udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Również jeden zabieg nie zawsze jest wystarczający. Pozdrawiam!

Witam, masaż w Pani przypadku jest zabiegiem objawowym. Przede wszystkim proszę udać się do dobrego fizjoterapeuty, który postawi odpowiednią diagnozę. Polecam ustalić jakie czynności nasilają dolegliwości jakie zmniejszają i stosować te przy których ból jest mniejszy lub w ogóle nie występuję. Techniki manualne jak masaż jeśli przynoszą ulgę mogą jak najbardziej być stosowane ale tak jak pisałem dobrze jest ustalić co nasila dolegliwości a co zmniejsza i stosować wraz z technikami manualnymi równolegle. Według mojej opinii dobrze jeśli fizjoterapeuta dodatkowo dobierze ćwiczenia które będą zmniejszać ból, lub chociaż będą neutralne - bezbolesny ruch w obrębie odcinka piersiowego kręgosłupa powinien działać przeciwzapalnie. Pozdrawiam Jarosław Komosa Fizjoterapeuta.
Opis zachowania się objawów sugeruję że mogło dojść do zaburzenia wzajemnego układu struktur węwnątrz-/okołostawowych kręgosłupa (być może naderwanie tych struktur z przemieszczeniem). Masaż na ogół niestety nie prowadzi do repozycjonowania takich zaburzeń. Wskazana jest wnikliwa analiza i diagnostyka w trakcie wizyty u wykwalifikowanego specjalisty - fizjoterapeuty, najlepiej specjalizującego się w diagnostyce i terapii zaburzeń mechanicznych kręgosłupa i kończyn.
Sugeruję wizytę: Diagnostyka i terapia kręgosłupa (pierwsza wizyta) - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dobry wieczór,
w pełni zgadzam się z przedmówcami, pragnąc jedynie dodać, że obecne objawy mogą również być prowokowane nadmiernym napięciem prawej kopuły przepony i dalej jej zależnościami anatomicznymi. Jest to jedna z wielu możliwości, natomiast w mojej ocenie w pierwszej kolejności po wykluczeniu urazu, należy skierować uwagę właśnie na wspomniane tkanki.
W tym celu zalecam wizytę u osteopaty lub fizjoterapeuty z wykształceniem w kierunku terapii wisceralnej.
Życzę zdrowia
Dzień dobry
Proszę udać się do fizjoterapeuty. Najważniejsze jest ustalić przyczynę bólu.

Z poważaniem