Kilka lat temu leczono mi kanałowo lewą dolną 5. Jakiś rok później znowu ząb ten zaczął mnie boleć i

5 odpowiedzi
Kilka lat temu leczono mi kanałowo lewą dolną 5. Jakiś rok później znowu ząb ten zaczął mnie boleć i konieczne było ponowne otwarcie kanału i jego "doczyszczenie". W tym przypadku wszystko podobno było wykonane dobrze(opinia kilku specjalistów). Od tamtego czasu co jakiś czas w okolicy owej 5 coś pobolewa przez dzień lub dwa, ale zazwyczaj jest to związane z przewianiem i dotyczy kilku zębów (zglaszalam ten problem na wizytach i wszystkie zęby zostały sprawdzone, RTG również zostało wykonane). Obecnie 5 (ale tylko ona) znowu zaczęła mi dokuczać (szczególnie przy uścisku "od boku" ) i zastanawiam się czym to jest spowodowane i co mam zrobić- RTG nie wchodzi teraz w grę, gdyż jestem w ciąży, a zęby były przeglądane 3 miesiące temu i nic nie wyglądało podejrzanie.
Dzień dobry.Może dobrze by było obejrzeć wnętrze leczonego zęba pod mikroskopem,być może jest dodatkowy nieprzeleczony kanał lub coś innego ,co daje ciągłe dolegliwości bólowe.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam serdecznie
dobrze byłoby się udać do lekarza endodonty, by mógł precyzyjnie pod mikroskopem ocenić sytuacje. Dodała Pani że jest w ciąży , mogą się w tym okresie pojawiać problemy w jamie ustnej związane z tym szczególnym czasem ( dotyczy to szczególnie dziąseł) . Dlatego ważna jest wizyta u specjalisty.
Należałoby by również wziąć pod uwagę przeciążenie. Czy ma Pani inne objawy, np. starte zęby, nadwrażliwe zęby, bóle głowy, ślady na policzkach itp. Bardzo często takie sytuacje mają miejsce w przypadku przeszkód w zgryzie lub ruchach bocznych, co powoduje nocne zaciskanie lub zgrzytanie. Należałoby to skontrolować.
Dzień dobry. Zgadzam się z opinią, iż warto rozważyć przeciążenie w zgryzie i wykluczyć tę ewentualność. Zwykłe zdjęcie RVG często bywa niewystarczające i standardowo wykonuje zdjęcie CBCT w spornych przypadkach. Tomografia powinna pozwolić pomóc znaleźć odp na nurtujące pytania.
Dzień dobry warto skonsultować się z lekarzem zajmującym się oceną i leczeniem zaburzeń czynnościowych narządu rzucia. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.