Kłócia w lewej łopatce.

3 odpowiedzi
Początkowo miałam zapalenie w obrębie lewej łopatki. Pracowałam w Holandii, miałam stojącą pracę fizyczną przy taśmie (dynamiczne ruchy rękoma). W pracy dodam, że było chłodno. Objawy zapalenia stwierdzone przez lekarza jakiemu towarzyszyły to kłucie, ból, pieczenie. Smarowałam się wieloma maściami, przyjęłam lek diclofenac, który pomógł na tyle, że objawy się zmniejszyły. Potem zjeżdżając udałam się do ortopedy po zrobieniu USG i dostrzeżeniu płynu w obrębię lewej łopatki stwierdził również zapalenie i lekką neuralgię międzyżebrowa. Przyjmowałam Aclexa przez parę tygodni zjadłam dwa opakowania i witaminy z grupy B. Skorzystałam w tym czasie również z 2 fal uderzeniowych i laseruj.( zrezygnowałam z nich, ponieważ ortopeda sądził, że mogą mi podrażniać) Niestety na kontroli, pomimo iż płynu już nie było widać na USG objawy pieczenia kłucia nadal nie ustąpiły. Dodam, że nie jest on zależny od ruchów, ponieważ podczas ruchów go nie odczuwam. Mogę siedzieć, nic nie robić i go czuć albo też nieraz ruszyć i go też odczuwać, ale niekoniecznie zawsze. Byłam u neurologa i wg niego nie mam neuralgii nic mu na to nie wskazuje. Ortopeda wykluczając wszystko stwierdził, że może być to tylko dyskopatia jednakże tam też nic mi nie wykazały badania. Badania jakie miałam wykonane to: USG łopatki, barku nic nie wykazały. Rezonans łopatki wyniki prawidłowe z wyjątkiem niewielkiego tłuszczaka 8 mm przy górnym brzegu panewki stawu barkowego. Rezonans kręgosłupa odcinka piersiowego wyniki również prawidłowe nie wykazano żadnych przepuklin krążkowych. Wyłącznie tylko w th7 naczyniak 6mm poza tym sygnał prawidłowy. Moje pytanie brzmi czemu nadal mam objawy jeśli nic mi nie jest widzę tutaj jakieś komplikacje po tym zapaleniu, ponieważ ciągle w obrębie łopatki zwłaszcza środek i koniec łopatki odczuwam przeważnie kłucia takie bóle piekące. Jednak nie zawsze. Rękę tą mam nieco słabą i zdarzyło mi się przez okres 3 miesięcy, ponieważ tyle to już trwa po przespanej nocy boleć mięśnie tak jakbym miała zakwasy barku i część ręki idąca od barku do łokcia. Nie wiem czy to ma związek, bo jak prześpię się na następny dzień to, to ustępuję, a łopatka nie. Czy ten naczyniak może przyczyniać się do takich dolegliwości?
Być może. Ale najczęstszą przyczyną takich dolegliwości są przeciążenia i praca fizyczna.
Powinna Pani udać się po pomoc do dobrego osteopaty.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Lokalizacja bólu co prawda pokrywa się z unerwieniem czuciowym i poziomem lokalizacji naczyniaka nie wydaje mi się że jest przyczyną Pani dolegliwości. Sytuacja z Pani opisu jednak nie jest prosta i daleko wykracza poza zakres chirurgii ogólnej. Co do łopatki zdarzają się po przebytych zapaleniach w obrębie narządu ruchu przetrwałe dolegliwości bólowe, na które współczesna medycyna, niestety, poza leczeniem objawowym i wytrwała fizjoterapią nie ma prostych metod leczenia. Co prawda towarzyszące bóle barku i łopatki mogą być także przyczyną wymuszonej pozycji poza snem proponowałbym Pani jeszcze wizytę u chirurga naczyniowego/angiologa celem oceny czy kończyna ukrwiona jest właściwie. Rozważyłbym tez podstawową diagnostykę reumatologiczną i konsultację u lekarza tej specjalności. Czy neurolog również ocenił rękę lewą jako słabszą? Jeśli tak to warto by poszerzyć diagnostykę o szyjny odcinek kręgosłupa (rezonans). Serdecznie Pozdrawiam.
Jestem chirurgiem ogólnym. Nie zajmuje się chorobami układu ruchu.

Eksperci

Krzysztof Łuksza

Krzysztof Łuksza

Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

Poznań

Jakub Sadowski

Jakub Sadowski

Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

Warszawa

Andrzej Królicki

Andrzej Królicki

Dermatolog, Anestezjolog

Szczecin

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 36 pytań dotyczących usługi: naczyniaki
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.