Kłócia w lewej łopatce.
3
odpowiedzi
Początkowo miałam zapalenie w obrębie lewej łopatki. Pracowałam w Holandii, miałam stojącą pracę fizyczną przy taśmie (dynamiczne ruchy rękoma). W pracy dodam, że było chłodno. Objawy zapalenia stwierdzone przez lekarza jakiemu towarzyszyły to kłucie, ból, pieczenie. Smarowałam się wieloma maściami, przyjęłam lek diclofenac, który pomógł na tyle, że objawy się zmniejszyły. Potem zjeżdżając udałam się do ortopedy po zrobieniu USG i dostrzeżeniu płynu w obrębię lewej łopatki stwierdził również zapalenie i lekką neuralgię międzyżebrowa. Przyjmowałam Aclexa przez parę tygodni zjadłam dwa opakowania i witaminy z grupy B. Skorzystałam w tym czasie również z 2 fal uderzeniowych i laseruj.( zrezygnowałam z nich, ponieważ ortopeda sądził, że mogą mi podrażniać) Niestety na kontroli, pomimo iż płynu już nie było widać na USG objawy pieczenia kłucia nadal nie ustąpiły. Dodam, że nie jest on zależny od ruchów, ponieważ podczas ruchów go nie odczuwam. Mogę siedzieć, nic nie robić i go czuć albo też nieraz ruszyć i go też odczuwać, ale niekoniecznie zawsze. Byłam u neurologa i wg niego nie mam neuralgii nic mu na to nie wskazuje. Ortopeda wykluczając wszystko stwierdził, że może być to tylko dyskopatia jednakże tam też nic mi nie wykazały badania. Badania jakie miałam wykonane to: USG łopatki, barku nic nie wykazały. Rezonans łopatki wyniki prawidłowe z wyjątkiem niewielkiego tłuszczaka 8 mm przy górnym brzegu panewki stawu barkowego. Rezonans kręgosłupa odcinka piersiowego wyniki również prawidłowe nie wykazano żadnych przepuklin krążkowych. Wyłącznie tylko w th7 naczyniak 6mm poza tym sygnał prawidłowy. Moje pytanie brzmi czemu nadal mam objawy jeśli nic mi nie jest widzę tutaj jakieś komplikacje po tym zapaleniu, ponieważ ciągle w obrębie łopatki zwłaszcza środek i koniec łopatki odczuwam przeważnie kłucia takie bóle piekące. Jednak nie zawsze. Rękę tą mam nieco słabą i zdarzyło mi się przez okres 3 miesięcy, ponieważ tyle to już trwa po przespanej nocy boleć mięśnie tak jakbym miała zakwasy barku i część ręki idąca od barku do łokcia. Nie wiem czy to ma związek, bo jak prześpię się na następny dzień to, to ustępuję, a łopatka nie. Czy ten naczyniak może przyczyniać się do takich dolegliwości?
Być może. Ale najczęstszą przyczyną takich dolegliwości są przeciążenia i praca fizyczna.
Powinna Pani udać się po pomoc do dobrego osteopaty.
Powinna Pani udać się po pomoc do dobrego osteopaty.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Lokalizacja bólu co prawda pokrywa się z unerwieniem czuciowym i poziomem lokalizacji naczyniaka nie wydaje mi się że jest przyczyną Pani dolegliwości. Sytuacja z Pani opisu jednak nie jest prosta i daleko wykracza poza zakres chirurgii ogólnej. Co do łopatki zdarzają się po przebytych zapaleniach w obrębie narządu ruchu przetrwałe dolegliwości bólowe, na które współczesna medycyna, niestety, poza leczeniem objawowym i wytrwała fizjoterapią nie ma prostych metod leczenia. Co prawda towarzyszące bóle barku i łopatki mogą być także przyczyną wymuszonej pozycji poza snem proponowałbym Pani jeszcze wizytę u chirurga naczyniowego/angiologa celem oceny czy kończyna ukrwiona jest właściwie. Rozważyłbym tez podstawową diagnostykę reumatologiczną i konsultację u lekarza tej specjalności. Czy neurolog również ocenił rękę lewą jako słabszą? Jeśli tak to warto by poszerzyć diagnostykę o szyjny odcinek kręgosłupa (rezonans). Serdecznie Pozdrawiam.
Jestem chirurgiem ogólnym. Nie zajmuje się chorobami układu ruchu.
Eksperci
Podobne pytania
- Witam. Przeszłam zabieg usuwania naczyniaka z wargi dolnej za pomocą lasera. Jak długo może utrzymywać się opuchlizna/obrzęk po takim zabiegu? Czy muszę jakoś szczególnie dbać o usta?
- Zdiagnozowano u mnie naczyniaka żylnego w części tylnej płata ciemieniowego prawej półkuli mózgu. Od pewnego czasu powróciły (ostatni taki epizod miałam 16 lat temu) również bóle i zawroty głowy, którym towarzyszą nudności i wymioty, a także utrata widoczności na oko prawe przy jednoczesnym pojawieniu…
- Witam, u mojego 3 letniego syna wykryto naczyniaka żylno limfatycznego poprzerastanego tkanka tłuszczową. 12 lipca 2021 miał operacje zostało to wycięte jednak 3 tygodnie po operacji skóra w miejscu cięcia zaczęła twardnieć i zrobiło się zgrubienie, zostało wykonane usg i powiedziano nam tylko tyle że…
- Naczyniak 0.9mm w odcinki lędźwiowym-ostatnia rechabilitacja w lipcu przerwana z powodu nasilonego bólu.(jeszcze nie wiadomo było o nic na temat naczyniaka ) rezonans go wykazał.Praktycznie cały czas odczuwam ból w tym odcinku-co dalej-do neurologa mam na 16 sierpnia.
- Witam u mojego 8 miesięcznego dziecka na tylnym ciemiączko podczas płaczu bądź wysiłku wyskakuje pulsujący punkt średnicy ok 1.5 cm na zbiegu żył. Lekarz wykonujący usg głowy poinformował że ciemiączko jest prawidłowo zarośnięte a to jest malformacja żylna kazał udać się do rodzinnego w celu skierowanie…
- Witam mam naczyniaka jamistego w lewej półkuli. Znalazłam się w szpitalu z tego powodu. Dostałam pierwszych w życiu drgawek padaczkowych 4 pod rzad i zemdlałam. Dostałam dość silne leki 2x dziennie po których nie bardzo da się funkcjonować ale maja za zadanie ograniczyć napady. Czy jest szansa…
- Witam mój syn ma 4 lata i dwa miesiace temu urósł mu naczyniak kapilarny na powiece dolnej. Był wycięty chirurgicznie odrósł póżniej mrożony nic to nie pomogło. Szybko rośnie. Co będzie lepsze usuwanie laserem, propranol chirurgiczne usuwanie. Syn już teraz boi się lekarzy. Naczyniak jest bardzo blisko…
- Córka ma naczyniaka jamistego na policzku, przez pierwsze 1,5 roku życia była leczona propranololem. Naczyniak pięknie się wchłaniał, aż kilka dni temu ponownie się uaktywnił, nabrał czerwonej barwy i jest wypukły. Urósł w 2-3 dni. Tydzień przed tym zanim urósł córka miała usunięty trzeci migdał i kochnoplastykę…
- Witam, mam 60 lat i mam dużego naczyniaka jamistego na brodzie który bardzo szpeci. Czy można go leczyć czy trzeba usunąć chirurgiczne i czy jest to bezpieczne. Pozdrawiam.
- Mój syn ma naczyniaka na boku jednym i zrobił się taki biały troszkę i na nim jest kropka jakąś czy to coś groźnego strasznie przeżywam
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 36 pytań dotyczących usługi: naczyniaki
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.