kłopoty z 5latką

9 odpowiedzi
Witam moja córka od jakiegoś czasu sprawia duże problemy w przedszkolu, nie wykonuje poleceń, bardzo się denerwuje i wszystko niszczy. Wychowawca zasugerował mi wizytę u psychologa . Czy zajmuje się Pani dziećmi i jak wygląda taka wizyta?
Witam
Tak jestem psychologiem dziecięcym tez.
Najpierw dziecko musi zostać zbadane by moc dobrać metody terapii.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Pracuję z osobami dorosłymi.
Dzień dobry
Pracuję z osobami dorosłymi. Zachęcam do skorzystania z usług psychologa dziecięcego lub poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Pozdrawiam
Witam,
zdaje się, że córka nie potrafi poradzić sobie z jakimiś emocjami. Pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć, to jakie to emocje i co je generuje. Może to być także lęk, strach zamieniamy na złość. Praca w takiej sytuacji polega na rozmowie z rodzicem/rodzicami i dzieckiem a w dalszej kolejności na rozmowie z samym rodzicem/rodzicami. Schematu pracy nie mam. W zależności od przyczyny trudności u córki, układam we współpracy z rodzicem/rodzicami plan pracy psychologicznej. Zdarzyło mi się także być na wizytacji w przedszkolu w celu obserwacji dziecka w jego środowisku i zaobserwowaniu relacji z wychowawcą i rówieśnikami, sposobu radzenia sobie z zadaniami, poleceniami itd.

W celu spotkania proszę zarezerwować w kalendarzu dwie godziny pod rząd, spotkanie może potrwać dłużej niż 1 godzina, wolałabym mieć rezerwę czasową by spokojnie porozmawiać z rodzicem/rodzicami i córką. Proszę także zabrać jakiegoś pluszaka czy zabawkę, która daje dziecku poczucie bezpieczeństwa a także zabawkę, którą mogłybyśmy się pobawić w celu wejścia w relację (ewentualnie będzie mogła się nią chwilę zająć, gdy rozmawiać będą dorośli).
Witam Panią. ja nie zajmuje się dziećmi, ale w Naszym gabinecie przyjmuje psycholog dziecięcy p. Angelika Urban. Wizyty umawiamy telefonicznie. Pierwsza wizyta to spotkanie psychologa z rodzicami lub jednym z rodziców. Polega ono na rozmowie o dziecku. Kolejne wizyty umawiane są z dzieckiem. Po konsultacjach rodzice otrzymują informację zwrotną co dzieje się z dzieckiem i zalecania do dalszej pracy. Pozdrawiam Izabela Trybus.
Dzien dobry, pierwsza wizyta to spotkanie z obydwojgiem rodziców, jesli to możliwe. W trakcie konsultacji (ewentualnie po dwóch spotkaniah) rozpoznaję problem i proponuje dalsza prace z rodzicami, bądź spotkanie z dzieckiem. Pozdrawiam. Lidia Szymańska
Szanowna Pani, zajmuję się problemami wychowawczymi i zapraszam na spotkanie. Wizyta odbywa się bez dziecka, ponieważ muszę zorientować się w przyczynie kłopotów, a córka nie powinna przysłuchiwać się takiej rozmowie.
Witam! Problemami z dziećmi zajmuje się Poradnia psychologiczno-pedagogiczna i tam polecałabym skierować się w pierwszej kolejności. Poradnie współpracują z przedszkolami i szkołami. Jeśli córka zostałaby tam zdiagnozowana to również wychowawca dostanie informację jak z nią pracować. Mi zdarza się pracować z dziećmi z uwagii na to, że w poradni zazwczaj trzeba trochę poczekać na wizytę, a czasami sytuacja wymaga natychmiastowej interwencji. Gdyby tak było to zapraszam do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Rudniku nad Sanem. Pomoc w Ośrodku jest bezpłatna. Pozdrawiam
Witam serdecznie. Ja pracuję z dorosłymi i młodzieżą. Jeśli chodzi o trudności z dziećmi - spotykam się z rodzicami i konsultuję, a jeśli konieczna jest praca z dzieckiem kieruję do osoby specjalizującej się w pracy właśnie z nimi. W związku z tym mogę Pani polecić psychologa, która specjalizuje się w pracy z dziećmi. Przesympatyczny, dzieci go bardzo lubią :-)Jeśli będzie Pani zainteresowana proszę o kontakt telefoniczny.
Proszę jednak na córeczkę spojrzeć z perspektywy jej funkcjonowania również w domu, w szerszej rodzinie. Często dzieci w bezpiecznym dla siebie środowisku odreagowują trudne emocje mające źródło np. w kłopotach całej rodziny. I proszę spróbować pomyśleć o tej sytuacji jak o wyzwaniu. W wielu przypadkach niepokojące zachowania dzieci są wywołane stresem, nieumiejętnością poradzenia sobie z emocjami, z przejściem do kolejnego etapu rozwoju. W wielu wypadkach to jednak sytuacja osób dorosłych wokół dziecka lub ich sposób oddziaływania na pociechę są źródłem zachowania dziecka. W takiej sytuacji trzeba najpierw usunąć przyczynę i najczęściej wówczas wszystko spokojnie wraca do normy. Oczywiście trzeba być bardzo uważnym, ale z lekką dozą dystansu. Może być również tak, że to w przedszkolu pociecha doświadcza jakiejś frustracji i nie mogąc sobie poradzić reaguje właśnie w taki sposób.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do skorzystania ze wskazanego kontaktu. Jeśli chciałaby Pani spotkać się sama, by omówić sytuację w szerszym kontekście to również zapraszam. Bardzo przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale nie miałam możliwości sprawdzania profilu. Prawdopodobnie już sobie Pani poradziła. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.