Kobieta 23 lata, stwierdzona kifoskolioza Th/l. Czy regularne ćwiczenia ustrzegą mnie przed boleścia

4 odpowiedzi
Kobieta 23 lata, stwierdzona kifoskolioza Th/l. Czy regularne ćwiczenia ustrzegą mnie przed boleściami w przyszłości?
Witam,
Regularna aktywność fizyczna znacząco zmniejsza ryzyko występowania zespołów bólowych kręgosłupa. Proszę pamiętać, że zaleca się aktywność minimum 5 dni w tygodniu (jak najbardziej może być 7) trwającą przynajmniej 40-60 minut.
Pozdrawiam,
Dominik Zakrzewski

Istotna jest regularność ćwiczeń ale kwestią fundamentalną jest ich najwłaściwszy dobór do Twojego stanu zdrowia. Jest takie niemieckie powiedzenie: " Co z tego, że biegniemy naprzód, skoro droga prowadzi do nikąd?" Kwestią najważniejszą zatem jest nie to jak często i jak ciężko trenujesz, ale czy na dany ruch jesteś przygotowana i czy dany ruch ostatecznie poprawia Twoją funkcjonalność bez wytwarzania kompensacji? Powinnaś mieć tak dobraną aktywność by uwzględniało to w możliwie najszerszym stopniu korekcję / regulację nieprawidłowych napięć tkankowych w ciele. Wszystkie inne parametry motoryki ciała (siła, elastyczność, wytrzymałość) będą pochodną przywracania prawidłowości ruchu/ napięcia. Jeśli skupisz się na sile/ wytrzymałości/ elastyczności to będziesz w mniejszym lub większym stopniu wytwarzać kompensacje. Szukaj terapii opartej na:
1) prawie / modelu biotesegracji
2) regulacji napięć łańcuchów mięśniowych
3) regulacji ciśnień w jamach ciała
Pozdrawiam,
Daniel
Tak. I proszę pływać gdyż to najlepsze dla kręgosłupa. Pozdrawiam, Michałowicz.
Witam regularne ćwiczenia mogą ustrzec Panią mnie przed boleściami w przyszłości, albo ją nasilić..
Trzeba zabadać Pacjenta, czasami nie da się leczyć przez internet.

Zapraszam na stacjonarną wizytę, lubię wymagających pacjentów.

Pozdrawiam
mgr Wojciech Szulborski
PWZ
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.