Kobieta, 84 lata z padaczką, polineuropatią, skokami nadciśnienia i zdrowym sercem. Zdrowe ryby: łos

2 odpowiedzi
Kobieta, 84 lata z padaczką, polineuropatią, skokami nadciśnienia i zdrowym sercem. Zdrowe ryby: łosoś atlantycki, miruna, dorada, karmazyn, morszczuk oraz pstrąg. Ale czy tylko świeże, czy filety mrożone tak samo? Zalecane są też makrele i sardynki, szprotki wyłącznie są wędzone - czy też są dobre? I w konserwach? Czy dobre są wędzone sery kozie?
Jakie wody mineralne mają dużo wapnia?
Wystarczy pytań na dziś. MN
Dzień dobry, w kwestii ryb najważniejsze są certyfikaty dot. ich pochodzenia, sposobu połowu lub hodowli oraz bezpieczeństwa przechowywania i transportu. Jeśli nie mamy pewności, co do w/w najlepiej jest kupować ryby mrożone opatrzone dokładną informacją na opakowaniu. Tego typu ryby są z reguły poławiane na otwartym morzu i głęboko mrożone od razu na statkach. Ponieważ w diagnozie występuje nadciśnienie tętnicze to nie są zalecane wszelkie przetwory rybne, zawierające duże ilości sodu, czyli soli. Będą to konserwy rybne oraz ryby wędzone. To samo dotyczy serów wędzonych. Wybierając wodę mineralną najlepiej również kierować się zawartością sodu, który powinien być najniższy z uwagi na nadciśnienie. Wapń i magnez znajdują się praktycznie w każdej dobrej wodzie mineralnej. Jedną z takich wód jest np. Cisowianka.

Każda z tych form jest ok. Świeże ryby, takie jak łosoś atlantycki, miruna, dorada, karmazyn, morszczuk i pstrąg, są doskonałym źródłem kwasów omega-3, białka, witamin i minerałów. Oferują one wiele korzyści zdrowotnych, w tym wsparcie dla zdrowia serca i mózgu oraz działanie przeciwzapalne. Mrożone filety ryb są równie wartościowe jak świeże ryby. Wędzone ryby, takie jak makrele, sardynki i szprotki, mogą być dobre dla zdrowia, ale warto pamiętać o kwestii zawartości sodu (soli), oraz sposobu ich wędzenia, składu na opakowaniu. Ryby w konserwach, mogą być korzystne, zwłaszcza gdy są w oleju roślinnym lub własnym sosie. Patrz skład. Sery kozie, w tym wędzone, mogą być dobrym źródłem białka i wapnia. uwaga na sól. Wody mineralne: Wybieraj te z wysoką zawartością wapnia, które najlepiej pasują do Twoich potrzeb zdrowotnych. Polskie wody mineralne z wysoką zawartością wapnia Selenka, Kropla Beskidu, zuber, Czarna Góra, Krynica-Zdrój
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 99 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.