Kobieta 85 lat. Analiza krwi oraz serce - ok. Wstaję w nocy 3 razy do WC. Choroby neurologiczne - po

2 odpowiedzi
Kobieta 85 lat. Analiza krwi oraz serce - ok. Wstaję w nocy 3 razy do WC. Choroby neurologiczne - polineuropatia, padaczka. Odżywiam się bardzo zdrowo - dużo surówek, jarzyn, owoców, kefir. Czy mogę brać wywar z Yerba mate? Może nie jest to potrzebne.? A śledź w oleju lub śledzik na raz z cebulką - czy są warte polecenia?
Dzień dobry, wstawanie w nocy jest naturalnym aspektem wieku (elastyczność pęcherza moczowego się zmniejsza) ale również kwestii przyjmowanych leków oraz diety. Jeśli przyjmowane leki mają działanie moczopędne, należałoby ustalić z lekarzem prowadzącym czas ich przyjmowania aby nie zaburzać snu. Dobrze pamiętać też, aby nie wypijać zbyt dużo napojów zwłaszcza herbat przed spaniem. Herbatka z Yerba mate oprócz zwalczania zmęczenia i wyostrzania zmysłów działa również hamująco na odczuwanie głodu, co w Pani wieku nie jest wskazane. Z wiekiem bowiem, odczuwanie głodu nam maleje i częste choroby wieku podeszłego wynikają z niedożywienia. Dla lepszej kondycji i sprawności umysłowej obok jarzyn, surówek i owoców zaleca się spożywanie produktów bogatych w zdrowe tłuszcze, zwłaszcza Omega3, czyli tłuste ryby i orzechy. Wspomniany przez Panią śledzik jest zatem bardzo dobrym wyborem. Sugeruję tylko czytać etykiety aby wybrany produkt miał jak najmniej konserwantów i dodatków smakowych. Łosoś z dobrego źródła w akompaniamencie zielonych warzyw i np. czerwonego ryżu również będzie idealnym posiłkiem. Zdrowia życzę i w razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.

Dzień dobry, Warto wiedzieć, że napar yerba mate przygotowany z 50 gramów suszu (około 15 łyżeczek) zawiera od 350 do ponad 700 mg kofeiny (zależnie od gatunku i rodzaju suszu). może wpływać na układ nerwowy i sercowo-naczyniowy, a także na sen. W Twoim przypadku, przy polineuropatii i padaczce, przed regularnym piciem yerby warto skonsultować się z lekarzem. Kofeina może czasami nasilać objawy padaczki lub wpływać na inne leki. śledź w oleju lub śledzik z cebulką mogą być korzystne w umiarkowanych ilościach. Śledź jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, które wspierają zdrowie serca i mają działanie przeciwzapalne. Jest również źródłem witaminy D, która wspomaga zdrowie kości, co może być szczególnie ważne w starszym wieku.

Warto jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów:

Śledź w oleju – zawiera zdrowe tłuszcze, ale olej może zwiększać kaloryczność, co warto monitorować. Śledź z cebulką – cebula może być trudniejsza do strawienia, szczególnie przy delikatniejszym układzie pokarmowym, a także wpływać na wzdęcia lub zgagę. Jeśli organizm dobrze toleruje te produkty, można je spożywać w umiarkowanych ilościach.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 99 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.