Kobieta lat 33 ból w odcinku szyjnym. Wykonałam badanie rezonansu w, którym wykonano badanie MR w pł

1 odpowiedzi
Kobieta lat 33 ból w odcinku szyjnym. Wykonałam badanie rezonansu w, którym wykonano badanie MR w płaszczyznach cor.,trans.,sag. w obszarach T1,T2 zależnych. Fizjologiczna lordoza zniesiona. Kyfotyczne wygięcie tego odcinka kręgosłupa. Duża, centralna podwięzadłowa p.j.m. Krążka C5-6 głębokość 4mm wywołuje ucisk rdzenia kręgowego. Pozostałe krążki bez uchwytnych zmian zwyrodnieniowych. Wysokość i struktura kręgów zachowana. Rdzeń kręgowy o prawidłowej grubości, normosygnałowy, bez zmian ogniskowych.
Główne objawy jakie odczuwam promieniowanie ból prawej ręki do łokcia. Dwa miesiące temu ten ból był ciągły teraz się to uspokoiło i boli czasem. Ręka nie odczułam by drętwiała. Konsultowałam się u neurochirurga i powiedział, że jedynie wyjście to operacja. Moje pytanie jest czy to jest jedyna opcja? Kto może mi pomóc podobno w tak zaawansowanym stadium przepukliny? Czy szukać gdzieś indziej opcji?
Dzień Dobry, kierując się na operacje warto brać pod uwagę nie tylko badanie MRI, ale również aktualne objawy - jeżeli są okresowe i potrafią się wycofać - mimo obecności przepukliny w MRI - to może być szansa na ustabilizowanie stanu / uśmierzenie dolegliwości bez operacji. Lub aby ewentualnie odwlec ja w czasie. Ale to tylko teoretycznie - w praktyce musi Panią zbadać dobry fizjoterapeuta, albo osteopata. Dobre metody z tego typu przepuklinami osiągają również chiropraktyce stosujący metodę Pierce / Cox (terapia z wykorzystaniem specjalnych stołów trakcyjnych), ale to musiała by Pani już doczytać i doszukać we własnym zakresie... Od siebie mogę zapewnić, że dobry fizjoterapeuta/osteopata powinien podczas wizyty ocenić czy Pani stan i dolegliwości są możliwe do ustabilizowania bez operacji. Pozdrawiam Serdecznie!