Koło 6 lat temu doznalem porazenie nerwu twarzowego, sparalizowało mi prawą część twarzy, chodzilem

4 odpowiedzi
Koło 6 lat temu doznalem porazenie nerwu twarzowego, sparalizowało mi prawą część twarzy, chodzilem na rehabilitacje przez jakiś okres ale mało cwiczylem w domu, bo będąc tak młodym nie byłem swiadomowy jak bardzo bedzie to dla mnie istotne w przyszłosci. Teraz majac 22 lata chciałbym wiedziec czy jest w stanie mi ktoś pomóc i czy mozna cos z tym w ogole zrobić, nawet usprawnienie tych mięsni w minimalnym procencie będzie dla mnie satysfakcjonujące. To jest moje marzenie by móc sie normalnie usmiechnac..
mgr Piotr Zgoda
Fizjoterapeuta
Kraków
Witam.
6 lat to spory okres czasu, ale jest Pan młodym człowiekiem wiec to duży plus. Koniecznie proszę udać się do fizjoterapeuty w celu diagnostyki i ustalenia zabiegów.
Ponadto bez dużej dawki samozaparcia i sumiennej rehabilitacji pod okiem terapeuty oraz we własnym zakresie się nie obejdzie.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
mgr Joanna Zawodniak
Fizjoterapeuta, Fizjoterapeuta dziecięcy
Zabrze
Zachęcam Pana do takiej formy terapii jaką jest refleksoterapia twarzy .Proszę szukać jedynie certyfikowanych terapeutów.Jest mało znaną ale skuteczną forma rehabilitacji w takich stanach.Ponieważ aktywuje propriocepcje i punkty neurologiczne doprowadzając do poprawy ukrwienia zaburzonych funkcjonalnie mięśni.Pozdrawiam serdecznie.
mgr Marek Kubiś
Internista
Szczecin
Jeżeli Pan jest z zachodniopomorskiego to prosze sie ze mna skontaktowac.
Nerw twarzowy (VII nerw czaszkowy) ma swoje jądro w moście, skąd rozpoczyna swój przebieg, przechodząc przez kość skroniową i rozgałęziając się w obrębie twarzy. W przypadku przebytego porażenia, zwłaszcza jeśli utrzymują się jego skutki, praca nad jego funkcją powinna obejmować nie tylko same mięśnie mimiczne, ale także strukturę całego przebiegu nerwu – od jego jądra w pniu mózgu, przez kość skroniową, aż po obszary twarzy.

Terapia czaszkowo-krzyżowa może pomóc w pracy na tych strukturach, uwalniając ewentualne napięcia w obrębie mostu, podstawy czaszki i samego przebiegu nerwu. Istotne jest również przywrócenie mobilności w okolicy wyjścia nerwu z czaszki oraz poprawa krążenia płynów, które odżywiają tkanki nerwowe. Każdy przypadek jest indywidualny, ale warto spróbować – nawet minimalna poprawa może zrobić dużą różnicę w funkcjonowaniu mięśni twarzy i Twoim komforcie. Jeśli chcesz, zapraszam na konsultację, gdzie ocenię, na ile możemy wspomóc regenerację nerwu i usprawnienie mięśni.

Eksperci

Monika Liwska

Monika Liwska

Neurolog dziecięcy, Neurolog

Legionowo

umów wizytę
Teresa Pietruszczak- Podleśna

Teresa Pietruszczak- Podleśna

Neurolog

Bydgoszcz

Dorota Siemińska-Puciato

Dorota Siemińska-Puciato

Anestezjolog

Warszawa

Maria Kuchcińska-Jaji

Maria Kuchcińska-Jaji

Neurolog

Racibórz

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 21 pytań dotyczących usługi: porażenie nerwu twarzowego
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.