Kwas hialuronowy w ciąży

3 odpowiedzi
Dzień dobry,
mam pytanie czy w ciąży można wykonać zabieg kwasem hialuronowym, chodzi o wypełnienie policzków, czy są jakieś przeciwwskazania? Przed ciążą miałam takie zabiegi wykonywane i wszystko przebiegało bez problemów..
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Niestety w ciąży tego typu zabiegi są przeciwwskazane.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Nie ma prac które przedstawiałaby nasze doświadczenia z kwasem hialuronowym w ciąży.Osobiście zaczekałabym z takim zabiegiem na okres po ciąży.Pozdrawiam
Kwas hialuronowy jest substancją naturalną , mamy go w sobie całe mnóstwo .To podstawowy składnik tzw matrix pozakomórkowego, a ten używany w wypełniaczach jest pochodzenia niezwierzęcego.Nie powoduje zatem odpowiedzi immunologicznej -poniżej 1%.W ciąży nie wykonujemy zabiegów zwykle z takiego powodu ,że nie wiemy jak mogłyby zadziałać na organizm, czyli " na wszelki wypadek". Zależy to oczywiście od tego ,który to m-c ciąży.Radziłbym przeczekać pierwszy trymestr. W każdy razie nie ma WYRAŹNYCH -JEDNOZNACZNYCH przeciwskazań do zabiegu. Zapraszam