Kwas hialuronowy w mezoterapii igłowej. Dzień dobry,szukając preparatów do mezoterapii iglowej, n

1 odpowiedzi
Kwas hialuronowy w mezoterapii igłowej.

Dzień dobry,szukając preparatów do mezoterapii iglowej, natknęłam się przy jednym z nich na opis: "Jak wiadomo od dawna kwas hialuronowy niesieciowany używany do mezoterapii rozpada się w organizmie ludzkim po około 1-2 dniach od czasu podania, czyli stanowczo za szybko by uzyskać przebudowę tkanek pod względem ich zniszczeń..." Stosuje mezoterapie regularnie od 2 lat (mam 37) i jedyne co zrozumiałam z artykułu, to To, że nie ma prawa działać :)
Będę wdzięczna za wyjaśnienie.
Mezoterapia to technika zabiegowa podobnie jak zastrzyk domięśniowy lub dożylny. Efektywność zabiegu zależy od zastosowanego preparatu i jego sposobu działania. Techniką mezoterapii można podawać bardzo rożne preparaty począwszy od preparatów jednoskładnikowych jak i preparaty wieloskładnikowe np. koktajle witaminowe, kwas hialuronowy, peptydy, osocze. Preparaty te w zależności od głębokości podania oddziaływają na rożne warstwy skóry. Inny efekt uzyskamy stosując technikę nappage a inny techniką mikrodepozytów. Dla pełnego zrozumienia warto porozmawiać z lekarzem medycyny estetycznej przed planowanym zabiegiem jaki jest szczegółowy mechanizm dziania zabiegu i jakiego efektu należy się spodziewać. Za czas utrzymywania się preparatu w skórze wpływa nie tylko rodzaj substancji podanej podczas zabiegu ale również technika oraz głębokość podania. Często to nie czas utrzymywania się substancji jest istotny i decyduje o efekcie ale proces, który zapoczątkowuje substancja aktywna. Botoks w skórze utrzymuje się 3 dni a efekt wywołany przez ten preparat 3 do 6 miesięcy.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.