Leczę się na RZS nagle pogorszyły się bóle i samopoczucie.Zrobiłem prywatnie badania i tak RF 282(<1

2 odpowiedzi
Leczę się na RZS nagle pogorszyły się bóle i samopoczucie.Zrobiłem prywatnie badania i tak RF 282(<14) OB 23(<20) CRP21,5(<5) kwas moczowy 7,2(3,4-7,0) ASO <20(<200) IgG 4,37(<16) IgM 12,49(<16).Wizytę mam za trzy miesiące ,czy ze względu na wyniki nie powinienem przyspieszyć wizyty.Mam68 lat i obecnie biorę metotrexat 15 i od kilku dni aby w miarę funkcjonować biorę Nalgesin Forte 550mg.za radę z góry dziękuję.
Same badania laboratoryjne, zwłaszcza testy zapalne: lekko podwyższone OB i prawidłowe CRP nie wskazują konieczności przyspieszonej wizyty u reumatologa. Zwiększone bóle i gorsze samopoczucie mogą być stanem przejściowym np związanym z pogodą. Pozdrawiam Czesław Drozd

W przypadku wystąpienia zaostrzenia choroby w trakcie leczenia RZS, należy rozważyć chwilową intensyfikację leczenia, np. dołączenie leków glikokortykosteroidowych lub przeciwzapalnych. Należy również zastanowić się, czy 15mg tygodniowo jest wystarczającą dawką metotreksatu. To wszystko oczywiście po osobistym zbadaniu przez reumatologa.