Leczenie blizn potrądzikowych na czole

8 odpowiedzi
Dzień dobry, jakie są sposoby leczenia blizn po dużych punktowych "pryszczach" na czole? Od kilku lat nie mam nowych tego typu zmian na czole, pozostało kilkanaście średnio estetycznych blizn/zrostów - są one zupełnie blade, lekko wypukłe o średnicy ok. 2 mm, nic się z nimi nie dzieje. Czy są jakieś kremy, które można wypróbować czy też podstawę stanowią zabiegi z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu (laser itp.)?
Szanowna Pani

Jedyną metodą redukującą (co nie oznacza jednak całkowitego ustąpienia zmian) jest odpowiednio dobrany zabieg laserowy, wykonany u osoby z dużym doświadczeniem w leczeniu tego typu zmian.

Pozdrawiam!

Dr ARW ;-)

Jeżeli doszło do powstania blizn, to można je usuwać tylko zabiegowo, stosowanie kremów niewiele zmieni.
Takie blizny można zniwelować poprzez leczenie miejscowe za pomocą lasera, odpwiednich peelingów medycznych lub Dermapen. Proszę zgłosić się do dermatologa, który doradzi odpowiedni zabieg
Witam,
należy rozpocząć leczenie blizny potrądzikowych - najskuteczniejszy jest laser, ale pomocne też są peelingi czy kremy złuszczające.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Leczenie jakichkolwiek blizn kremami możliwe jest tylko w przypadku świeżych zmian. Blizny utrwalone które mają więcej niż miesiąc są praktycznie nieredukowalne farmakologicznie. W grę w takich przypadkach wchodzą tylko zabiegi złuszczania skóry peelingami ale działają one na całą skórę a nie tylko na zmianę i są mniej skuteczne niż zabiegi laserowe będące jedyną metodą redukcji blizn. W zależności od głębokości i rozległości blizn konieczne jest wykonanie serii około trzech zabiegów w miesięcznych odstępach. Następnie należy dać skórze odpocząć przez co najmniej pół roku, ponieważ tkanki po tego typu zmianach bardzo długo się przemodelowują. Dopiero po tym okresie należy dokonać oceny efektów i podjąć decyzję o dalszym sposobie leczenia. O wyborze najlepszej metody postępowania decyduje jednak zawsze lekarz dermatolog na podstawie badania stanu skóry i oceny zmian istniejących. Proszę rozpocząć leczenie jak najszybciej. Zawsze zalecam redukcję blizn bezpośrednio po zakończeniu leczenia trądziku.
podstawa to zabiegi-lasery, karboksyterapia,wypełnianie kwaaem hialuronowym
Z chęcią podejmę się korekty blizn.
Zapraszam na konsultację.
Dzień dobry,
leczenie ostateczne blizn potrądzikowych dobiera się indywidualnie do rodzaju i rozległości blizn; można zalecić np. mikrodermablazję diamentową lub laser Fraxel. Każda z metod dobrana w gabinecie pobudzi skórę do samoregeneracji i pozwoli uzyskać bardzo dobry efekt.