Leczenie farmakologiczne

3 odpowiedzi
Witam. W listopadzie po ciężkiej i długiej chorobie zmarła moja mama. Od tego czasu stopniowo przestałam kontrolować swoje życie - przytyłam, przestałam panować nad finansami, co z kolei spowodowało długi, zdecydowanie spadła moja efektywność w pracy - pracuję z ludźmi, teraz o wiele trudniej kontrolować mi emocje, czy po prostu kojarzyć pewne istotne fakty. Zdecydowałam się na przeprowadzkę w nadziei, że może taki "nowy start" coś zmieni, natomiast mój nastrój poprawił się na chwilę. Miałam kilka lat temu problemy nerwicowe, obecnie wróciły mi niektóre z jej objawów, co prawda zdecydowanie mniej intensywnie, bo zdaję sobie sprawę z ich przyczyn i w jakimś stopniu kontroluję, najgorszy z nich to utrudnienia w przełykaniu, co prowadzi do problemów z jedzeniem. Mam chwile, kiedy staram się zebrać w sobie i jakoś wyprostować wszystko naokoło, ale potem zawsze przychodzi przekonanie, że nic się nie uda i tak naprawdę nie ma to wszystko większego sensu. Czuję się, jakby wszystko, co najlepsze, już było za mną, nie mam na co czekać, bo tak naprawdę z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Zdaję sobie sprawę, że nie przepracowałam śmierci mamy, że stres spowodowany długami dokłada swoje (powiedziałabym, ze obezwładnia), jak również, że jestem przepracowana - od trzech lat praktycznie każdy urlop spędzałam w szpitalu przy mamie. Martwi mnie natomiast to, ze coraz mniej radzę sobie z codziennymi sprawami, nie potrafię wyjść z tego poczucia beznadziei, nie robię już praktycznie nic z tego, co kiedyś mnie nie interesowało. Czy jakieś leczenie farmakologiczne miałoby sens w moim przypadku? Dodam, że jednym z objawów nerwicy, z którym do dziś nie umiem sobie poradzić jest brak możliwości przyjmowania tabletek.
Witam. Współczuję straty. Życie,jak Pani zaobserwowała, toczy się dalej - trzeba pracować, żeby zarabiać. Z pewnością farmakoterapia w uzasadnionych przypadkach przynosi znacznie szybsze korzyści niż jakakolwiek forma psychoterapii. Psychoterapia, natomiast, zazwyczaj przynosi trwalszą poprawę. Pisząc to chciałbym zachęcić Panią do wizyty u psychiatry celem zebrania wywiadu i ustalenia najlepszej strategii postępowania u Pani. Być może uda się bez leków :) Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry!
Z tego, co Pani pisze problem zaburzeń nastroju i lęku obecnie dość istotnie zaburza Pani funkcjonowanie oraz odczuwanie przyjemności. Leczenie farmakologiczne w takiej sytuacji na pewno ma sens, co do problemu z przyjmowaniem leków w formie tabletek lub kapsułek - są formy rozpuszczalne w jamie ustnej - być może ta forma byłaby dla Pani akceptowalna na ten moment. Poza farmakoterapią myślę, że dobrze byłoby zastanowić się nad podjęciem psychoterapii w celu przepracowania żałoby, jak również uporania się problemem lęku przed połykaniem.
Dzień dobry
bez osobistego zbadania nie mogę się wypowiedzieć. Takie problemy powinny być omawiane podczas wizyty u specjalisty, ma drodze internetowej nie jest możliwe udzielenie profesjonalnej porady.
Z poważaniem
M.Skarbek

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.