Leczenie nadzieja 2

2 odpowiedzi
Witam mam 62lata od 13roku życia nie słyszę na lewe ucho byłem w
Kajetanach (tylko implant) skrót opisu , moje TK to; ucho prawe i lewe błona bębenkowa widoczna -pogrubiała . po stronie lewej na długości 2mm-dehiscencja.w sąsiedztwie okienka po stronie lewej uwidoczniło się bardzo drobne ognisko rozrzedzenia struktury kostnej mogące przy zgodności klinicznej odpowiadać otospongiozie . R ; Dehiscencja obu przednich kanałów półkolistych. Podejrzenie otospongiozie po stronie lewej -konieczna weryfikacja kliniczna
Dzień dobry. Proszę uściślić pytanie. Pozdrawiam . Katarzyna Bitowska.

Witam serdecznie!
Konieczna pełna ocena kliniczna w porównaniu z wynikami badań audiologicznych ( audiometria tonalna, audiometria impedancyjna - tympanometria, otoemisja akustyczna - OAE, oraz wywołane potnecjały z pnia mózgu - BERA/ABR - dopiera analizując całość obrazu klinicznego możliwość ukierunkowania dalszego postępowania!
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl