leczenie rwy kulszowej u kobiet w ciąży
1
odpowiedzi
Dzień dobry, czy zajmuje się Pani leczeniem rwy kulszowej u kobiet w ciąży ? czy są możliwe wizyty domowe ? jeśli nie, to gdzie można Panią zastać ?
Dzień dobry ! Podczas ciąży następuje zwiększenie masy ciała, przesunięcie się środka ciężkości oraz zmiany hormonalne prowadzące do rozluźnienia stawów miednicy. Rehabilitacja w leczeniu rwy kulszowej ma znaczenie pomocnicze. Jakkolwiek nie działa ona na przyczynę bólu, jednak pomaga w usprawnianiu pacjenta, poprawie siły mięśni oraz zapobieganiu i/lub niwelowaniu przykurczów stawowych poprzez ćwiczenia rozciągające. Bardzo skuteczną metodą są ćwiczenia McKenziego, ale to dopiero po porodzie. W okresie ciąży stosowanie metod leczenia takich jak prądy TENS (najwcześniej w 3 trymestrze) lub masaż powoduje tymczasowe zmniejszenie odczuwania bólu w stymulowanych miejscach. Pomocna będzie również gorąca kąpiel (maksymalnie 37 stopni Celcjusza, ok 15 minut) lub okład z termoforu, a także pozycja odciążająca kręgosłup lędźwiowy (mam tutaj na myśli leżenie na plecach na dość twardym podłożu, z biodrami i kolanami zgiętymi do 90 stopni, pod łydkami jakieś oparcie - taka pozycja przewróconego krzesła). Zastosować można również kinesiologytaping. Najbliższe dwa miesiące mam dość intensywne, czy mieszka Pani w Wieliczce lub okolicy?
Pozdrawiam,
Adrianna.
Pozdrawiam,
Adrianna.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Podobne pytania
- WitamWstając rano po w pełni przespanej nocy mocnym snem, odczuwam bardzo intensywny kłujący ból w głębi łopatki, promieniujący przez bark, łokieć prawie do nadgarstka. Utrzymuje się od ponad 2h gdzie starałem się go delikatnie rozciągnąć ale bez skutecznie. Co to może być i co jest tego przyczyną ?…
- witam, proszę o info czy zajmuje się Pan rehabilitacją niemowlęcia 5mies. Dgn. ułożenie odgięciowe, zmienne napięcie mięśniowe kk dolnych oraz obniżone napięcie kk górnych
- Witam, Czy mogłabym dostać pana numer telefonu i skontaktować się telefonicznie? W jaki sposób mogłabym umowic się na fizjoterapie? Ile kosztuje sesja?Dziekuje bardzo
- Witam.Chciałabym zasięgnąć opinii na temat wyników RTG kręgosłupa szyjnego. Co dalej robić? Ewentualnie jakie zabiegi lub rehabilitacja wchodzą w grę? Na wykonanych radiogramach przegl. i czynnościowych kręgosłupa szyjnego lordoza szyjna w pozycji pośredniej zniesiona, z załamaniem osi na poz C4-C5.…
- Dzień dobry!Mam 25 lat. Wyniki RTG wykazały u mnie pogłębienie kyfozy piersiowej, zwężenie tarczyc międzykręgowych od Th4 do Th9 i zaostrzenie przednich krawędzi trzonów w tym odcinku. Czy to zwyrodnienie jest poważne i wymaga specjalistycznego leczenia? Czy będzie się pogłębiać? Czy mogę z taką wadą…
- Witam serdecznie. Mój tata (67l) ma straszny problem z bólem tz. rwą kulszową. Od miesiąca zmaga się z problemem niesamowitego bólu nogi (nie może chodzić, spać itp.) Przyjmował zastrzyki witaminowe oraz ketonal w zastrzykach, chodził na masaże i nic ból jak był tak jest. Co to jest za przypadłość ?Jak…
- Witam czy ma Pan sposób ulżyć osobie cierpiącemu na RWE KULSZOWĄ jeżeli tak to proszę mi powiedzieć jaki jest koszt jednej sesji.
- Witam ,w marcu stwierdzono u mnie rwę barkową na tle zwyrodnieniakręg. szyjnego /67 lat/ Czy fizjoterapia może pomóc uwolnić się od silnych leków p/bólowych stosowanych od 2,5 m-ca /szwankuje juz zołądek/.
- Dzień dobryBardzo potrzebuję pomocy, ponieważ mój ból jest ogromny. W ostatnim rezonansie wyszło,że mam obrzęki w szpiku kostnym kręgosłupa i pęknięcia podrzęstnych. Wybrałam dość dużo zastrzyków a teraz jestem na proszkach przeciw bólowych. Bez tabletek nie funkcjonuję, ból jest nie do opisania, trwa…
- Moje pytanie jest związane z falą uderzeniową, stosowaną na kolano skoczka. Czy ta metoda jest skuteczna? co Pan poleca przy tego typu kontuzjach aby wyleczyć ją w 100%?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.