leczenie streptococcus agalactiae w ciąży

10 odpowiedzi
Witam, jestem w ciąży 33 tc i mam paciorkowca streptococcus agalactiae wykrytego w pochwie i ostatnio się przeniósł do moczu. Mój ginekolog twierdzi, że antybiotyk dopiero przy porodzie i przyjęłam to za pewnik ale czytałam, że może on spowodować już zakażenie dziecka trakcie ciąży i obumarcie płodu.
Oczywiście idę na konsultację do swojego ginekologa ale chciałam otrzymać niezależną opinię czy powinnam podjąć leczenie już teraz?
Szanowna Pani.
W moczu leczymy od razu, w drogach rodnych objawowy leczymy od razu, bezobjawowe nosicielstwo w drogach rodnych i/lub na skórze leczymy dopiero przy porodzie.
Pozdrawiam, Sobiesław Kaszowicz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Leczenie w trakcie porodu.
Witam,
Należy leczyć paciorkowca w moczu ale nosicielstwo paciorkowca w pochwie i w ciąży nie jest groźne dla płodu. Należy zastosować antybiotyk w czasie porodu.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Droga Pani, albo Pani wierzy swojemu opiekunowi albo nie. Jeżeli nie, proponuję poszukać innego. Z pełnym szacunkiem ale w obliczu misterium jakim jest ciąża, poszukiwanie rozwiązań problemów związanych z jej przebiegiem przez internet uważam co najmniej za nie poważne. Przykro mi ale każdy ma prawo do swojej opinii.
Szanowna Pani,
Kolonizacja pochwy paciorkowcami grupy B (streptococcus agalactiae) nie wymaga rzeczywiście leczenia. Jeżeli jednak wyszedł wynik dodatki posiewu moczu uważam, że należy dać leczenie. Dodatkowo wymaga pani okołoporodowej profilaktyki antybiotykowej zgodnie ze standardem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Pozdrawiam.
Witam,

w ciąży, szczególnie przed 36 tyg skończonym, każde zakażenie szyjki macicy i moczu należy leczyć.
Szanowna Pani,
Stwierdzenie kolonizacji pochwy przez paciorkowce u ciężarnej jest wskazaniem do jej śródporodowego leczenia podawanym dożylnie antybiotykiem celem profilaktyki groźnych dla życia zakażeń u noworodków. Wcześniejsze podejmowanie leczenia nie jest rekomendowane.
Załączam ukłony,
CS
Oczywiście, że Pani lekarz ma rację.
kolonizacja pochwy paciorkowcem beta hemolizującym jest wskazaniem do podania antybiotyku w czasie porodu
natomiast leczenie w przypadku obecności tej bakterii w moczu zależy od objawów i wyniku posiewu i tu decyzja należy do Pani lekarza prowadzącego
Witam. Nosicielstwo paciorkowca w pochwie to co innego niż infekcja dróg moczowych. Moim zdaniem powinna Pani być leczona, ze względu na większe ryzyko porodu przedwczesnego w związku z infekcją dróg moczowych. Następnie okołoporodowo antybiotyk można powtórzyć- zwłaszcza jeśli minie więcej niż 2 tygodnie.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.