Lęk przed pracą z powodu przełożonego Witam. Mam problemy związane z przełożonym. Nie potrafię z

4 odpowiedzi
Lęk przed pracą z powodu przełożonego

Witam. Mam problemy związane z przełożonym. Nie potrafię z nim rozmawiać, ani z jakąkolwiek inną osobą w jego obecności. Ale za to często do niego piszę w czasie wolnym. Niestety robię to zbyt często, ale nie potrafię przestać, co więcej często o nim myślę, zastanawiam się co robi w danej chwili na wolnym. Od jakiegoś czasu niestety nabyłam też zły nawyk jakim jest ciągle narzekanie mu dlaczego mi nie odpisuje, itp. Ostatnio powiedział mi, że denerwuje go moje zachowanie i że mam je przemyśleć. Ja wiem, że robię źle, że to może już uzależnienie od niego, ale nie potrafię inaczej. Za bardzo mnie ciągnie do niego i do kontaktu z nim. Ale z drugiej strony przez to boję się iść do pracy. Aktualnie jestem na chorobowym, ale już mi się kończy, a ja jestem wręcz przerażona na myśl o powrocie do pracy. Tym bardziej, że moja ostatnia rozmowa z przełożonym nie była przyjemna. Nie wiem co robić. Nie chcę zmieniać pracy, podoba mi się ta praca.
Szanowna Pani,
Dziękuję za precyzyjny opis sytuacji. Jeśli nie chce Pani zmienić pracy, proponuję wspólnie się zastanowić co może Pani zrobić, żeby zmienić swoje zachowanie wobec szefa na takie które mniej go denerwuje, ale przede wszystkim na tym, co właściwie Panią popycha, żeby działać w pracy na swoją niekorzyść.
Pozdrawiam,
Anna Wojakowska-Skiba

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, zapraszam na konsultacje. Wspólnie zastanowimy się, jakie rozwiązanie będzie dla Pani najlepsze w tej sytuacji, a także nad przyczynami takiego zachowania.
Pozdrawiam, Angelika Kamińska
Lęk przed przełożonym i obawy dotyczące pracy mogą być bardzo stresujące. Ważne jest, aby znaleźć zdrowe sposoby na radzenie sobie z tymi uczuciami. Zastanów się nad granicami w komunikacji. Może warto spróbować ustalić sobie zasady dotyczące kontaktu z przełożonym, zarówno w pracy, jak i poza nią. Ograniczenie częstotliwości wiadomości może pomóc Ci poczuć się bardziej komfortowo. Spróbuj nawiązać relacje z innymi współpracownikami lub kolegami z zespołu. To może dać Ci wsparcie i pomóc w budowaniu pewności siebie w pracy.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, opisała Pani dość szczegółowo swój problem, który doprowadził do unikania uczęszczania do pracy ze względu na trudną relację z przełożonym. Co więcej, widzi Pani w swoim zachowaniu kwestie do zmiany, ale nie udało się Pani samodzielnie tych zmian wprowadzić. Psychoterapia ze specjalistą powinna umożliwić dotarcie do przyczyn Pani zachowania, dzięki czemu możliwe będzie trwałe wprowadzenie zmian. Dodatkowo, warto przemyśleć kwestie granic ustalonych w miejscu pracy i to, jak Pani przestrzega te granice w innych środowiskach. Co sprawia, że się to udaje? Być może uda się Pani skorzystać z tych kompetencji również na gruncie zawodowym.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.