leki przeciwdepresyjne

5 odpowiedzi
Witam mam pytanie czy lex coaxil powoduje zaburzenia skesualne takie jak słabe libido itp?? czy raczej łagodnie działa jelsi o to chodzi?? lub czy sa jakies inne antydepresanty ktore nie powoduja raczej zaburzen seksualnych? Pozdrawiam
Zaburzenia seksualne, w tym osłabienie libido, to często objawy depresyjne lub nerwicowe. Leki antydepresyjne suwają objawy chorobowe, zwykle poprawiają funkcjonowanie seksualne.
Leki antydepresyjne stosowane u zdrowego człowieka, bez stanów lęku i/lub depresji (zwykle zwykle bez konsultacji z lekarzem), mogą obniżać libido.
Leki antydepresyjne u niektórych osób z lękiem i /lub depresją mogą czasami pogarszać funkcjonowanie seksualne.
Coaxil należy do najłagodniejszych leków podnoszących nastrój i obniżających poziom lęku.
Rzadko powoduje objawy niekorzystne, ale w przypadkach wyraźnych objawów depresyjnych często są potrzebne inne, "mocniejsze" preparaty.
Jak widzimy więc, sytuacja nie jest taka prosta.
O zastosowanych lekach powinno się rozmawiać z lekarzem leczącym. Leczenie dysfunkcji emocjonalnych i seksualnych to domena dla specjalistów.
Proponuję otwarcie porozmawiać z lekarzem leczącym o lekach i na temat sfery intymnej.
Sądzę, że będzie to lepsze postępowanie, niż szukanie w Sieci innych preparatów.
Pozdrawiam. JW, seksuologia.com, Poznań.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzieñ dobry,
w kwestii działania leków trudno o jednoznaczną odpowiedź. Po pierwsze - większość leków antydepresyjnych ma wpływ na poziom libido (obniża je), po drugie - każdy lek, który stosujemy może mieć specyficzny wpływ na nasze samopoczucie, tj. lekarstwa działają indywidualnie na człowieka. Jesli potrzebuje Pan/i bardziej konkretnych informacji proszę zgłosic sie do swojego lekarza i z nim o tym porozmawiać.
Pozdrawiam
Tianeptyna, która jest substancją zawartą w leku "Coaxil" wyróżnia się na tle pozostałych antydepresantów tym, że rzadko prowadzi do zaburzeń życia seksualnego. Istnieją doniesienia, że może ona nawet wzmagać popęd, co wśród leków przeciwdepresyjnych jest fenomenem. Oczywiście reakcja na leki jest sprawą bardzo indywidualną i niewykluczone, że w Pana przypadku mogą pojawić się takie skutki niepożądane. Jeśli tak się stanie, istnieją również inne leki, które z reguły nie zakłócają funkcji seksualnych - zaliczamy do nich m.in. mirtazapinę i moklobemid. Jeśli pomimo wszystko zaobserwuje Pan osłabienie libido lub zaburzenia erekcji, można zastosować dodatkowe leki poprawiające funkcje seksualne, np. sildenafil czy johimbinę.
Proszę zapytać o to lekarza psychiatrę. Nie przepisuję leków i nie znam się na farmakoterapii. Psychiatra z pewnością odpowie na to pytanie. Pozdrawiam.
Witam,
To pytanie należy skierować do lekarza psychiatry podczas wizyty w gabinecie. Leki psychoaktywne mogą mieć wpływ na życie seksualne i libido. Trzeba indywidualnie dobrać lek i czasem go zmienić aby było jak najmniej skutków ubocznych.
Pozdrawiam,
Agnieszka Złotowska

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.