Liszaj płaski na skórze głowy oraz łysienie bliznowaciejące

5 odpowiedzi
Dzień Dobry,
Mam stwierdzony po biopsji w szpitalu liszaj płaski na skórze głowy oraz łysienie bliznowaciejące. Od ponad dwóch lat chodzę od lekarza do lekarza i nikt nie może mi pomóc. Stosowałam różne leki, maści ( dermowate, stieprox itp. ) Ostatnio moja pani doktor zapisała mi Neotigason. Twierdzi że na skórze głowy jest poprawa ale co z tego jak wypadło mi 80% włosów. Jestem prawie łysa. Lek odstawiłam ale najgorsze jest to że włosy
wypadają nadal GARŚCIAMI. Błagam o pomoc. Moja pani doktor teraz chce mi podać kolejny lek Arechin ale z tego co przeczytałam to jakieś kolejne świństwo. Jestem załamana!
Dzień dobry.Rozumiem Pani rozgoryczenie ,ale LP to choroba przewlekła , łysienie bliznowaciejące niestety powoduje zanik mieszków włosowych , a zatem nieskuteczność metod stosowanych do leczenia łysienia niebliznowaciejącego.Należałoby wykonać badanie histopatologiczne kilku miejsc bliznowatych w celu oceny czy są tam zachowane mieszki. Jeśli tak to istnieje szansa na częściowe zatrzymanie wypadania włosów i odrost stosując tzw wypełniacze do włosów , zawierające peptydy biomimetyczne.zapraszam

Liszaj płaski jest chorobą o nie do końca wyjaśnionej przyczynie stąd bardzo trudno go leczyć.Arechina czasami przynosi poprawę więc może warto spróbować.Nie wiem kto Panią leczy ale proponuję udać się do Kliniki dermatologicznej w Warszawie na ul.Koszykowej bo to wiodący ośrodek w leczeniu chorób skóry
Dzień dobry,
w przypadku rozpoznanych u Pani chorób skóry głowy można przeprowadzić terapię domiejscowymi iniekcjami sterydu, które wykazują dużą skuteczność w zahamowaniu postępu choroby. Pozdrawiam
Rozumiem Pani obawy i postaram się pomóc. Konieczna będzie wizyta, bo nie bez obejrzenia skóry głowy nie mogę doradzić leczenia. Zapraszam Panią na jeziorańską
To ciężka choroba i podejmuje się proby leczenia właśnie takimi lekami-tworzą się blizny więc żadne maści, plyny nie pomogą ,mezoterapia też jest niewskazana bo moźe nasilać proces - ew karboksyterapia ale po opanowaniu procesu chorobowego