Łysienie plackowate

7 odpowiedzi
Witam choruje na łysienie plackowate juz 10 lat czy jest mozliwosc wyleczenia
Tak, przy łysieniu plackowatym istnieje możliwość wyleczenia, ale to zależy od wielu czynników, jest to schorzenie trudne w leczeniu, wymaga cierpliwości i oczywiście wyeliminowania potencjalnej przyczyny.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
nie jest możliwa jednoznaczna odpowiedź na to pytanie bez zebrania wywiadu, oceny klinicznej, analizy dotychczasowych metod leczenia. Łysienie plackowate to schorzenie o niewyjaśnionej dotychczas etiologii. Przypuszcza się, że choroba ta należy do kręgu schorzeń autoimmunologicznych. Leczenie schorzenia jest bardzo trudne i długotrwałe, chociaż czasami przebieg choroby bywa nieprzewidywalny.
pozdrawiam serdecznie
OJ
Łysienie plackowate jest częstą chorobą włosów, o złożonych przyczynach. Bywa, że u jego podstaw leży choroba z autoimmunizacji, wówczas włączenie celowanego leczenia ma szansę dać odrost włosów.

Bez badania pacjenta, wywiadu i oceny ew. badań dodatkowych nie ma możliwości prognozowania przebiegu choroby.

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanona Pani, Szanowny Panie
Teoretycznie im dłużej choroba trwa, tym mniejsza szansa na remisję, ale jest to też choroba chwilami nieprzewidywalna i równie dobrze może nagle samoistnie ustąpić. Choroba ta mocno związana jest ze stanem naszej psychiki, dlatego ważne jest, aby zadbać również o ten aspekt. Jeśli leki miejscowe są nieskuteczne, można pomyśleć o metodach z zakresu medycyny estetycznej (mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, lub przeszczep wlosów).
Pozdrawiam!
Leczenie łysienia plackowatego jest bardzo trudne, długotrwałe i może nie przynieść oczekiwanych przez pacjenta rezultatów. Wybór terapii leczenia zależy od wieku, ilości utraconych włosów oraz efektów ubocznych, które może spowodować leczenie. Trudno jest więc odpowiedzieć czy jest możliwość wyleczenia, zwłaszcza nie mając żadnych danych, wyników badań, informacji o pacjencie, wiedzy o dotychczasowym metodach leczenia które stosowano. Dokładne przyczyny łysienia plackowatego nie są do dnia dzisiejszego znane. Przypuszcza się, że choroba ma podłoże autoimmunologiczne i często występuje wraz z innymi chorobami wynikającymi z autoagresji, takimi jak atopowe zapalenie skóry, bielactwo, choroba Hashimoto, zapalenie jelita grubego, zapalenie stawów o podłożu reumatoidalnym, toczeń rumieniowaty oraz cukrzyca typu 1. Łysienie tego typu może być też dziedziczne. Jednoznaczna odpowiedź na Pani/Pana pytanie nie istnieje. Jednak tak długi czas choroby o którym napisał autor nie rokuje na pozytywne rozwiązanie problemu.
pozdrawiam Iwona Stajkowska
Witam,
niestety wyleczyć nie, ale zaleczyć jest nadzieja.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
W zależności od wielu czynników indywidualnych , pespektywa terapeutyczna jest inna dla każdego pacjenta. zapaszam na wizytę. Pozdawiam. Katarzyna Kowalska-Góska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.