Ma 38 lat, ma 2 dzieci, jestem po rozwodzie, mam partner, nie mieszkamy razem, w maju poronilam nasz

3 odpowiedzi
Ma 38 lat, ma 2 dzieci, jestem po rozwodzie, mam partner, nie mieszkamy razem, w maju poronilam nasze dziecko, do tego miałam skracana szyjke macicy, od 2 tyg, mój partner niebardzo się odzywa,powiedzial mi że ma 34 lata I chcę pomyśleć o swoim zyciu, od 3 dni wogole się nie odzywa, nie wiem co to może oznaczac I czego mam się spodziewac, jestem załamana I rozpatrzona,proszę o pomoc
Dzień dobry, poronienie jest bardzo trudnym doświadczeniem dla związku, dla relacji. Być może Pani partner bardzo to przeżywa. Może przechodzić przez proces żałoby po stracie dziecka. Towarzyszy temu zazwyczaj smutek, wycofanie. Może potrzebować czasu, aby poradzić sobie z trudnymi emocjami. Warto być w tym czasie przy nim. Akceptować to, ale jednocześnie dawać swoją obecność. Warto spokojnie porozmawiać z partnerem, zapewnić o swojej miłości do niego i powiedzieć, jak Pani się z tym czuje, jakie Pani przeżywa w związku z tym emocje i że brak kontaktu z jego strony bardzo Panią niepokoi. Otwarta i szczera komunikacja, mówienie o emocjach są podstawą dobrej relacji, budują zaufanie.
Pozdrawiam,
Joanna Szlasa

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień Dobry, polecam omówić ten temat podczas wizyty ze specjalistą. Pozdrawiam serdecznie
Bardzo mi przykro, że przez to przechodzisz. Twoja sytuacja jest naprawdę trudna i pełna emocji, a to, przez co przeszłaś – zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie – jest ogromnym obciążeniem. Rozumiem, że odczuwasz lęk, smutek i niepewność z powodu braku kontaktu z partnerem, a także przez to, że nie wiesz, co dalej z waszym związkiem.

To, że Twój partner potrzebuje czasu na przemyślenie, może oznaczać, że przeżywa swoje własne emocje i próbuje odnaleźć się w tej sytuacji. Dla niego również strata dziecka i wszystkie trudności z nią związane mogą być wyzwaniem, nawet jeśli może nie rozmawia o tym wprost. Może też czuć presję związaną z przyszłością, którą sam próbuje poukładać.

Przerwa w kontakcie, jaką zrobił, jest jednak dla Ciebie niezwykle trudna i niepokojąca, co jest w pełni zrozumiałe. Być może warto byłoby spróbować napisać do niego, wyrażając spokojnie swoje uczucia i obawy – powiedz mu, że chciałabyś lepiej zrozumieć, co czuje i jak widzi Waszą przyszłość. Może mu to pomóc się otworzyć, zwłaszcza że milczenie często sprawia, że budujemy różne obawy i wyobrażenia.

Jednocześnie ważne jest, abyś w tej sytuacji nie zapominała o sobie. Ostatnie miesiące były dla Ciebie ogromnym wyzwaniem, więc zadbanie o siebie – emocjonalnie i fizycznie – jest teraz bardzo ważne. Rozważ rozmowę z psychoterapeutą, który pomoże Ci przejść przez żałobę i emocje związane z utratą dziecka oraz wspomoże Cię w radzeniu sobie z lękiem i niepewnością związaną z relacją.

Pamiętaj, że nie musisz przez to wszystko przechodzić sama. Masz prawo do wsparcia i zrozumienia, zwłaszcza w momencie, kiedy życie stawia przed Tobą tak wiele wyzwań. Jeśli tylko potrzebujesz, jestem tu, żeby pomóc w każdej chwili.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.