Mam 12 lat. Chciałabym zapytać czy to mogą być objawy depresji a jeśli nie to czego? Nie chce mi się
2
odpowiedzi
Mam 12 lat. Chciałabym zapytać czy to mogą być objawy depresji a jeśli nie to czego? Nie chce mi się żyć. Coraz częściej myślę o odebraniu sobie życia ale boję się tego zrobić więc pewnie do tego nie dojdzie. Nic nie sprawia mi przyjemności. Nie widzę sensu w robieniu czegokolwiek. To tej pory myśli samobójcze miałam tylko w tedy gdy w domu były problemy i zawsze przechodziły mi samoistnie. Teraz pojawiają się nawet w tedy gdy w domu nic się nie dzieje ok. co 2 lub 3 tygodnie i nadal przechodzą. To są tylko myśli bo ja nie jestem w stanie tego zrobić. Muszę się zmuszać do zrobienia czegokolwiek ale gdy się już zmuszę to daję rade. Najchętniej bym tylko leżało w łóżku a jedyną rzeczą która sprawia mi teraz przyjemność to jedzenie.
Dzień dobry Twój wpis odebrałam jako bardzo niepokojący dot.twojego stanu psychicznego .Potrzebujesz pomocy i szczerej rozmowy Pomyśl o rozmowe z osoba zaufaną dorosłą ,która na pewno uzgodni z Tobą co dalej robić.Jesteś osobą niepełnoletnią i do psychoterapeuty ,o którym myślę powinieneś skierować się z osobą dorosłą. Tam możesz rozmawiać juz indywidualnie .Wnioskuję ,że sytuacje trudne domowe(które sa od dawna ) maja bardzo duzy wplyw na Twoje samopoczucie .Możesz poprosić również o pomoc pedagoga lub psychologa szkolnego. Bardzo dobrze ,że prosisz o pomoc bo to oznacza ,że cierpisz i pragniesz zmiany Powodzenia Danuta Skrzypczak
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Bardzo mi przykro, że masz takie myśli i jest Ci tak trudno. Nie musisz być z tym z tym sama - skorzystaj z jednego z podanych niżej telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży. Pracują tam naprawdę dobrzy specjaliści. Ponieważ regulamin serwisu Znany Lekarz zabrania podawania w odpowiedzi numerów telefonów, wpisz w wyszukiwarkę Google poniższe nazwy tych, a łatwo je odnajdziesz:
1. Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, który prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Telefon jest anonimowy, bezpłatny, całodobowy i dyskretny.
2. Dziecięcy Telefon Zaufania Rzeczniczki Praw Dziecka
Pozdrawiam serdecznie
1. Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, który prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Telefon jest anonimowy, bezpłatny, całodobowy i dyskretny.
2. Dziecięcy Telefon Zaufania Rzeczniczki Praw Dziecka
Pozdrawiam serdecznie
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.