Mam 12 lat i jestem gejem ja to tam gdzieś w sobie czuje ze tak na 1000000%jestem osobą homoseksualn

2 odpowiedzi
Mam 12 lat i jestem gejem ja to tam gdzieś w sobie czuje ze tak na 1000000%jestem osobą homoseksualna mam chłopaka od miesiąca ale się kłócimy ale nie o tym teraz boje się powiedzieć o tym wgl komuś z rodziny bo moi rodzice mówią że to nie prawda geje są źli itp co mam zrobić?
To bardzo dobrze, że postanowiłeś komuś się zwierzyć. Myślę, że najlepiej byłoby znaleźć w Twoim otoczeniu kogoś dorosłego, komu ufasz i z kim mógłbyś szczerze porozmawiać. Wiele osób homoseksualnych bardzo obawia się powiedzieć o swoich preferencjach rodzinie. I zwykle trwa to długo. Łatwiej może być porozmawiać z kimś trochę mniej bliskim, może psycholog lub pedagog z Twojej szkoły? Albo wujek lub ciocia? Zdecydowanie łatwiej Ci będzie, jeśli będziesz miał w kimś wsparcie i będziesz czuł, że cokolwiek się dzieje, to możesz to tej osobie powiedzieć. Jeśli nie masz wokół siebie nikogo takiego, zawsze możesz poprosić rodziców o kontakt z psychologiem pracującym poza szkołą. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za dobre relacje!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Coming out jest procesem ujawniania swojej orientacji psychoseksualnej wśród znajomych, rodziców czy innych osób. Szczera rozmowa z rodzicami o swojej orientacji to ważne wydarzenie, które może być trudne zarówno dla Ciebie, jak i dla nich. Rodzice często są nieprzygotowani na taką informację, mogą odczuwać w związku z tym trudne emocje, bezradność, gniew, mieć wiele obaw, wątpliwości. Dla Ciebie może się to wiązać z dużym stresem i napięciem. Decyzja o coming oucie jest kwestią bardzo indywidualną, niektórzy, tak jak Ty, już w wieku nastu lat chcą poinformować o swojej orientacji rodziców, znajomych i są pewni zarówno swojej tożsamości, jak i tego, że już od wczesnej młodości chcą żyć w zgodzie ze sobą. Nie ma uniwersalnego "przepisu" na to, jak i co dokładnie zrobić - pamiętaj, że reakcje rodziców mogą być różne, szczególnie jeśli ich postawy wobec osób nieheteronormatywnych są negatywne. Warto więc się zabezpieczyć, mieć plan B, zadbać o wsparcie dla siebie, szczególnie że jesteś młodą osobą i nie jesteś niezależny finansowo. Pomocne może być poszukanie wsparcia u znajomych, przyjaciół, społeczności LGBT, grup na Facebooku, a także wielu inicjatyw społecznych, np. Kampania Przeciw Homofobii, Stowarzyszenie Tolerado, Stowarzyszenie Miłośc nie Wyklucza, Lambda Warszawa. Możesz poszukać także literatury, artykułów na temat coming outów, być może historie innych osób okażą się inspirujące. Pomocna bywa też pomoc psychologiczna, dzięki której przejście przez proces coming outu może okazać się łatwiejsze zarówno dla rodziców, jak i dla Ciebie.

Pozdrawiam,
Magda Waśko

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.