Mam 15 lat i jakoś 6 lat temu miałam wypadek na pływalni. Wyłamałam wtedy 2 jedynki i od czasu wypad

1 odpowiedzi
Mam 15 lat i jakoś 6 lat temu miałam wypadek na pływalni. Wyłamałam wtedy 2 jedynki i od czasu wypadku cały czas były problemy z lewą jedynką. Odkąd noszę aparat ortodontyczny zauważyłam pęknięcia na obu jedynkach (zrobiły się na nich coś w podobie pajęczyn) i ruch w lewym zębie. Boję się że znowu będę narażona w dużym stopniu na martwicę ruszającego się zęba.
Czy konieczne będzie zdjęcie aparatu i poczekanie do 18 na implanty?
Szukałam odpowiedzi co może sie stać i czy potrzebna jest wizyta u specjalnego lekarza, ale nie znalazłam aby ktoś miał podobny problem.
Zwiększona ruchomość zęba może towarzyszyć przesunięciom zębów w trakcie leczenia ortodontycznego. Jeśli są to zęby po urazie, proszę zgłosić się do stomatologa aby wykonać kontrolne badanie oraz rtg - na tej podstawie będzie można podjąć dalsze działania (o ile będzie to konieczne)